Partnerzy Roku 2020 Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Krakowski Klub Kajakowy „KOLNA”, Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur prowadzący m.in. Kangurowe przedszkole, Centrum Medyczne Ujastek Sp. z o.o., Lajkonik. House of Bakery sp. z o.o., FunFotos Sp. z o.o.

Partnerzy Roku 2020 Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+
Fot. Joanna Madej

W tym roku ze względu na panującą epidemię koronawirusa Covid-19 posiedzenie Kapituły konkursowej, w której skład weszli przedstawiciele Prezydenta Miasta Krakowa, Krakowscy Radni oraz przedstawicielka krakowskich rodzin zostało zorganizowane on-line. Kapituła wzięła pod uwagę kilka kryteriów: wyniki ankiet przeprowadzanych wśród krakowskich rodzin objętych KKR3+, ocenę wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularność oraz udział partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków na rzecz krakowskich rodzin. W konkursie uwzględnieni zostali Partnerzy komercyjni, którzy do Programu przystąpili do dnia 31 marca br.

 

Partnerami roku zostali:

Ze względu na pandemię koronawirusa COVID-19 nie została zorganizowana uroczysta Gala Partnerów roku 2020, podczas której Laureaci otrzymali by z rąk Prezydenta Miasta Krakowa gratulacje i statuetki. Spotkanie Pana Prezydenta z Laureatami zostało przeniesione na późniejszy termin gdy warunki sanitarno-epidemiologiczne pozwolą na jego bezpieczne zorganizowanie.

Program wspierania rodzin wielodzietnych funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Krakowska Karta Rodzinna 4+ (dla rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci), a od 2014 r. funkcjonuje Krakowska Karta Rodzinna 3+ (dla rodzin z minimum trójką dzieci). Krakowska Karta Rodzinna 3+ jest to system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, który tworzy Gmina Miejska Kraków oraz partnerzy komercyjni. Obecnie Partnerami programu są 228 instytucje miejskie oraz 213 partnerów komercyjnych, świadczących swoje usługi w 695 lokalizacjach. Zainteresowanie programem jest ogromne, co świadczy o tym, iż wpisał się on doskonale w oczekiwania krakowskich rodzin wielodzietnych. W tym roku do końca listopada z programu skorzystało ponad 5000 rodzin z około 6500 uprawnionych.

244984

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Nowińska
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy