Zamek Królewski na Wawelu

Miejsce świadczenia usługi:
Zamek Wawel 5 , 31-001 Kraków
Kontakt e-mail:
Opis:

Zamek Królewski na Wawelu dla posiadaczy ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej, po jej okazaniu oferuje  bilety ulgowe na wystawy stałe:

40% rabatu na Reprezentacyjne Komnaty Królewskie

34 % rabatu na Prywatne Apartamenty Królewskie

40% rabatu na Skarbiec Koronny i Zbrojownia

30% rabatu na Sztuka Wschodu

34% rabatu na Wawel Zaginiony

50% rabatu na Wawel Odzyskany

45% rabatu na Trasa plenerowa „Budowle i Ogrody Wawelu”

 

Zniżki nie łączą się z innymi promocjami.

Odbiorcy:
dzieci, uczniowie, studenci, dorośli posiadający Krakowską Kartę Rodzinną 3+
Oferta:
dla osób legitymujących się KKR 3+
Czas trwania:
bezterminowo

Dane teleadresowe podmiotu świadczącego ulgę

Adres siedziby:
Zamek Wawel 5 , 31-001 Kraków
Kontakt e-mail:
Opis:

Zamek Królewski na Wawelu wraz z Katedrą i wawelskim wzgórzem to jedno z miejsce o  największym znaczeniu historycznym i kulturalnym w Polsce.

Wielowiekowa siedziba królów i symbol polskiej państwowości, w roku 1930 Zamek stał się także jednym z najważniejszych muzeów w kraju, przechowującym cenny zespół tkanin, obrazów, grafik, rzeźb, wyrobów złotniczych, militariów, porcelany i mebli.

W komnatach eksponowane są słynne arrasy Zygmunta Augusta i wspaniałe renesansowe malowidła włoskie z kolekcji Lanckorońskich, a wawelskie zbiory sztuki wschodniej obejmują znakomitą i największą w Europie kolekcję namiotów. Zbiory Zamku są prezentowane na kilku stałych ekspozycjach, przybliżających wygląd królewskiej rezydencji w wiekach XVI i XVII: /Reprezentacyjne Komnaty Królewskie/, /Prywatne Apartamenty Królewskie/, /Skarbiec Koronny i Zbrojownia/, /Sztuka Wschodu,/ /Wawel Zaginiony/.

Od wiosny do wczesnej jesieni odwiedzający mogą ponadto zejść do Smoczej Jamy, wspiąć się na najwyższe poziomy baszty Sandomierskiej, a także wyruszyć z przewodnikiem w trasę plenerową, by poznać dzieje zabudowy wzgórza wawelskiego oraz zrekonstruowane ogrody. Muzeum organizuje również wystawy czasowe i pokazy dzieł sztuki.

Działania edukacyjne (lekcje muzealne, konkursy, warsztaty plastyczne,

wykłady) mają na celu zapoznanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych z historią, sztuką i kulturą Zamku w kontekście historii miasta i kraju.

Wzgórze jest też miejscem koncertów muzyki symfonicznej i kameralnej oraz spektakli operowych.

/baza_ulg
Ocena:
Twoja ocena:
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych