Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Do 5 maja trwa nabór do XII edycji Mecenasa Dziecięcych Talentów

2023-03-14

„Mecenas Dziecięcych Talentów” to wspólny projekt Gminy Miejskiej Kraków, Fundacji KDM oraz krakowskiego MOPS. Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych będą mogli skorzystać ze wsparcia w roku szkolnym 2023/2024.

Kampania Państwowej Komisji ds. Pedofilii - #Rozmawiaj#Reaguj

2023-02-27

Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych!

Kraków dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi

2023-01-26

Które europejskie miasta są najlepszymi miejscami do założenia rodziny i wychowywania dzieci? Według badań, przeprowadzonych przez Preply – aplikację do nauki języków, Kraków znalazł się na 20. miejscu – na równi z norweskim Tromso oraz angielskim Newcastle. To najwyższa pozycja wśród polskich miast. Na taką oceną wpływa m.in. niski wskaźnik przestępczości oraz obecność wielu terenów zielonych i rekreacyjnych.

Przedstawiciele UNICEF odwiedzili krakowski żłobek i Klub Rodziców

2023-02-08

W ramach partnerstwa z UNICEF, Miasto Kraków realizuje szereg działań wspierających dzieci i rodziny z Ukrainy, w tym między innymi organizowanie dodatkowych zajęć integracyjnych w wybranych Klubach Rodziców z dziećmi do lat 3 oraz dofinansowanie kosztów zapewnienia opieki w prywatnych instytucjach opieki nad dziećmi do lat 3.

Piąta edycja Informatora Krakowskiej Rodziny

2022-12-22

Informator Krakowskiej Rodziny 2022 stanowi praktyczne kompendium na temat aktualnych działań Gminy Miejskiej Kraków prowadzonych na rzecz rodzin. Zapraszamy do lektury!

Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

2022-12-06

5 grudnia br. w Krakowskim Teatrze Variete odbyła się Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+.

Za nami gala plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” w 2022 roku

2022-11-15

Znamy wyniki IV edycji plebiscytu „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”. 46 miejsc w Krakowie, które dają przykład dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny, otrzymało certyfikat „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi”, a 9 z nich otrzymało tytuł „Miejsce Wyjątkowo Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” oraz okolicznościową statuetkę.

UNICEF z wizytą w krakowskim żłobku i Klubie Rodziców

2022-09-29

We wtorek, 27 września, delegacja UNICEF, w tym Koordynator Krajowy UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego Rashed Mustafa Sarwar, wspólnie z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzeną Paszkot odwiedzili krakowski żłobek oraz Klub Rodziców z dziećmi do lat 3.

Kluby Rodziców ze wsparciem UNICEF

2022-09-29

UNICEF wspiera krakowskie Kluby Rodziców jako model świetlicy środowiskowej dla rodzin. Dzięki tej pomocy finansowane są dodatkowe zajęcia integracyjne dla polskich i ukraińskich rodzin.

Znajdź