Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zielony Domek - miejsce psychologicznego wsparcia, spotkań, zabawy i odpoczynku

„Zielony Domek” -  to jedyna w Polsce, oparta na modelu francuskim placówka, stworzona z myślą o potrzebach psychologicznych niemowląt i dzieci do lat trzech, ich rodziców i opiekunów, a także osób oczekujących na potomstwo.

Goście „Zielonego Domku”, zarówno dorośli jak i dzieci, znajdą tu przestrzeń do swobodnej zabawy i odpoczynku, nawiązywania kontaktów i przyjaźni z innymi dziećmi oraz ich rodzicami lub opiekunami. Mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego wykwalifikowanych specjalistów, doświadczonych w pracy z najmłodszymi dziećmi i ich rodzinami – bez stawiania diagnoz, bez  psychoterapii, tylko poprzez formułowanie pytań, rozmowę, czy wspólną zabawę. 

Kobiety, które niedawno zostały matkami, wychodząc z domowej izolacji i samotności - potencjalnego źródła depresji poporodowej - mogą w Zielonym Domku wymieniać się doświadczeniami i korzystać z porad innych matek.

Ojcowie, często niepewni własnych kompetencji rodzicielskich, mogą je rozwijać i udoskonalać obserwując zachowania innych rodziców.

Dzieci, w towarzystwie innych dzieci nabierają odwagi, żeby poznawać otaczający je świat bez nadmiernego lęku, dzięki stałej obecności opiekuna. Włączane przez dorosłych w rozmowę rozwijają zdolność bezpośredniej i efektywnej komunikacji.

Dorośli i dzieci uczą się w „Zielonym Domku” lepszego, wzajemnego zrozumienia, które jest podstawą prewencji wczesnych zaburzeń rozwojowych i relacyjnych, a szczególnie zapobiegania przemocy w rodzinie.

I dzieci i rodzice trenują w „Zielonym Domku” stopniowe, fizyczne oddalanie się od siebie, przygotowując się do bezstresowego przejęcia opieki nad dzieckiem przez osobę trzecią, żłobek, czy przedszkole.

Do „Zielonego Domku” może przyjść każdy dorosły z dzieckiem w wieku do lat trzech lub rodzic oczekujący na potomstwo, anonimowo, bez konieczności umówienia wizyty i bez wymogu opłaty.

Każdego dnia do dyspozycji rodziców/opiekunów i dzieci jest codziennie zmieniająca się 3-osobowa ekipa, złożona z dwóch terapeutów i animatora, którą stanowią dwie kobiety i jeden mężczyzna.

Placówkę na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków prowadzi Fundacja Promyk. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod nr 537 957 333 i na profilu Fundacji Promyk na Facebooku oraz na stronie www.fundacja-promyk.org

 

Harmonogram dyżurów

Poniedziałek, środa, piątek:

10.00 - 14.00

Wtorek, czwartek:

15.00 - 19.00

 

Zielony Domek

ul. św. Marka 21a
31-020 Kraków
tel. +48 537 957 333
e-mail: fundacja@zielonydomek-krakow.pl

Facebook.com/ZielonyDomekKrakow
www.fundacja-promyk.org

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2021-08-18
Data aktualizacji: 2021-08-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź