Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zapraszamy na IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej!

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny wraz z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia serdecznie zaprasza na organizowaną w dniach 21-23 maja 2021 r. IX edycję Święta Rodziny Krakowskiej.

Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Finał wydarzenia będzie miał miejsce w niedzielę 23 maja br. na Krakowskich Błoniach gdzie odbywać się będą różnorodne aktywności rekreacyjno-sportowe, w tym rekreacyjne biegi dla dzieci w kilku kategoriach wiekowych, rodzinna sztafeta wielopokoleniowa nordic walking oraz ćwiczenia i pokazy sportowe.

Tegoroczna edycja Święta Rodziny Krakowskiej ze względu na pandemię koronawirusa Covid-19, odbywa się w innej, przede wszystkim bezpiecznej pod względem sanitarnym, formule. Z uwagi na to czas wspólnego świętowania został rozłożony na 3 dni, tj. od 21 do 23 maja 2021 r., a zaplanowane dla rodzin aktywności będą miały miejsce równolegle i jednocześnie w różnych instytucjach na terenie Krakowa.

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej w ramach Święta dla krakowskich rodzin. Mieszkańcy Krakowa oraz goście całymi rodzinami mogą wziąć udział w grach terenowych, spacerach tematycznych, rozgrywkach sportowych, warsztatach i konkursach, jak również podziwiać wystawy oraz posłuchać różnych koncertów i recitali. Specjalną ofertę dla całych rodzin przygotowały kluby sportowe i ośrodki rekreacyjne, tak by po miesiącach spędzonych w zamkniętych pomieszczeniach i przed ekranami komputerów zachęcić rodziny do wspólnych aktywności na świeżym powietrzu. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w różnych miejscach na terenie całego Krakowa tak by dostęp do nich był łatwy i bliski oraz by udział w tych działaniach nie powodował gromadzenia się dużej ilości osób w tym samym miejscu i czasie. Bogata i bardzo różnorodna oferta powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających krakowian.

Program wydarzeń w instytucjach kultury, sportu i rekreacji tutaj.

Program wydarzeń na Błoniach tutaj.
 

FINAŁ ŚWIĘTA NA BŁONIACH -w godzinach 10:00 -18:00 w dniu 23 maja 2021 r.

Kulminacja Święta Krakowskiej Rodziny będzie miała miejsce w niedzielę 23 maja br. na Krakowskich Błoniach, parkingu przed TS Wisła gdzie m.in. odbywać się będą aktywności rekreacyjno-sportowe, w tym rekreacyjne biegi dla dzieci w kilku kategoriach wiekowych, rodzinna sztafeta wielopokoleniowa nordic walking oraz ćwiczenia i pokazy sportowe.

Szczegółowy program tutaj

ABY ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA BIEGI DLA DZIECIZAPISY ZOBACZ TU

ABY ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA RODZINNY NORDIC WALKING – ZAPISY - ZOBACZ TU

 

By udział w tych aktywnościach był atrakcyjny, radosny i przyjemny, a zarazem bezpieczny stanowiska rozstawione będą zarówno na samych Błoniach, jak również na sąsiadującym z nimi parkingu TS Wisła od strony al. 3 Maja oraz na łączącym te obydwie strefy deptaku. Po drugiej stronie Błoń, w Hali 100-lecia Cracovii zorganizowane zostanie Centrum Porad z zakresu psychiatrii i psychologii dziecięcej, w którym bezpłatnych porad po uprzednim zarejestrowaniu udzielać będą terapeuci, psycholodzy i psychiatrzy.

ABY ZAREJESTROWAĆ SIĘ DO CENTRUM PORAD PSYCHOLOGICZNYCH ZOBACZ TU – LINK

 

Na Błoniach Krakowskich, hali Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych oraz parkingu przed stadionem Klubu Sportowego „Wisła” będzie można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji.

Odbędzie się prezentacja miejskich rowerów elektrycznych, a specjaliści z zakresu ruchu drogowego będą udzielać porad dotyczących bezpieczeństwa.

Planowane jest przeprowadzenie pokazów z zakresu ratownictwa, w tym ratownictwa drogowego, pokazy straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie również możliwość podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym darem jakim jest krew w specjalnie zorganizowanym punkcie krwiodawstwa. Pracownicy Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie będą udzielać porad i konsultacji psychologicznych, prawnych oraz wydawać materiały informacyjno-edykacyjne na temat problematyki uzależnień.

Rodzina która przyjdzie na Błonia i wykona tam rodzinne zdjęcie może wziąć udział w organizowanym konkursie na „Fotografię Rodzinną w czasie Święta Rodziny Krakowskiej” i wygrać cenne nagrody. Więcej informacji na temat tego konkursu, który organizuje Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny i MDK Dom Harcerza tutaj.

Krakowianie będą mogli wesprzeć także podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zorganizowanej na Błoniach zbiórce zabawek i żywności, drobne datki składane do puszek czy też poprzez adopcję psów z krakowskiego schroniska.

W trakcie imprezy, w odrębnych namiotach będą promowane działania Gminy Miejskiej Kraków skierowane do mieszkańców w tym m.in.: Krakowska Karta Rodzinna, Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, kampania „Kraków w formie” oraz inne różnorodne działania dotyczące wsparcia dzieci, rodzin, osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz cudzoziemców zamieszkujących w naszym mieście.

Szczegółowy plan wydarzenia na Błoniach, parkingu TS Wisła oraz hali Kärcher Hala Cracovia wraz z opisem poszczególnych atrakcji znajdziecie Państwo TU - LINK

 

Serdecznie zapraszamy!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2021-05-14
Data aktualizacji: 2021-05-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź