„Zielony Domek” zaprasza na spotkania

Fundacja Promyk prowadzi na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków placówkę „Zielony Domek”. Jest to miejsce psychologicznego wsparcia udzielanego rodzicom/opiekunom z dziećmi do lat 3 oraz osobom oczekującym na potomstwo.

„Zielony Domek” zaprasza na spotkania
Fot. Fundacja Promyk

Do zadań Placówki należy w szczególności: wczesna socjalizacja dzieci, trening stopniowej separacji między dzieckiem a rodziną, przygotowujący do przejęcia opieki nad dzieckiem przez np. żłobek, przedszkole lub osobę obcą, pomoc w wyjściu rodzica z domowej izolacji i poczucia osamotnienia, które mogą sprzyjać np. występowaniu u matek depresji poporodowej. Nadrzędnym jej zadaniem jest profilaktyka i wykrywanie zaburzeń w relacjach rodzinnych. Jest to jedyne w Polsce, oparte na francuskich wzorcach, miejsce spotkań i zabawy dla dzieci w wieku do lat 3, w towarzystwie rodzica lub opiekuna.

Codziennie, od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny dziennie w lokalu przy ul. św. Marka 21a w Krakowie, do dyspozycji rodziców/opiekunów z dziećmi do lat 3 i osób oczekujących na potomstwo jest co najmniej dwóch terapeutów. Dyżury terapeutów odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10:00 - 14:00, a we wtorki i czwartki pomiędzy 15:00 a 19:00.

Spotkania w „Zielonym Domku” odbywają się z zachowaniem wszelkich zasad zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Harmonogram dyżurów:

Poniedziałki, środy, piątki - 10.00 - 14.00

Wtorki, czwartki - 15.00 - 19.00


Więcej informacji na stronie Fundacji Promyk: tutaj. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego z Zespołem Specjalistów pod numerem telefonu: 537 957 333 oraz do odwiedzenia "Zielonego Domku" na Facebooku - link tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy