Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej - skorzystaj z bezpłatnej pomocy oferowanej przez Miasto

Od dnia 7 grudnia 2020 r. mieszkańcy Krakowa mogą uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne, umawiając się na konsultacje z psychologiem, terapeutą w jednym z 4 stacjonarnych punktów pomocy, a w razie potrzeby na konsultacje w formie online.

Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Od początku funkcjonowania Centrum każdy punkt działał dwa razy w tygodniu po pięć godzin. Od stycznia do lutego 2022 r. zwiększona została liczba godzin indywidualnych konsultacji psychologicznych udzielanych w trybie stacjonarnym, jak i online. Punkty w trzech lokalizacjach będą działać dwa razy w tygodniu po siedem godzin, natomiast porady w jednej lokalizacji przy ul. Rostworowskiego 13, będą udzielane trzy razy w tygodniu: dwa dni po pięć godzin i jeden dzień po cztery godziny.

Z bezpłatnej  pomocy psychologicznej mogą korzystać mieszkańcy Krakowa, którzy znaleźli się w kryzysie psychicznym z powodu trudnej sytuacji życiowej, która pojawiła się lub nasiliła w wyniku przedłużającej się pandemii COVID-19.

Pomoc ta kierowana jest głównie do osób doświadczających przemocy w rodzinie, uwikłanych w konflikty rodzinne, do osób uzależnionych, młodzieży doświadczającej izolacji, w związku z brakiem bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami i przejściem na nauczanie zdalne a także wszystkich osób przeżywających trudności psychiczne w związku z drastyczną zmianą funkcjonowania życiowego wynikającej z izolacji z powodu pandemii koronawirusa (np. brak uczestnictwa uczniów w lekcjach zdalnych, zagrożenie lub utrata pracy, rozpoznanie choroby, przeciążenie psychofizyczne, kwarantanna). Celem przedmiotowej pomocy jest przeciwdziałanie ww. skutkom COVID-19.

Konsultacje psychologiczne organizuje Stowarzyszenie UNICORN, a finansuje w całości Gmina Miejska Kraków.

Wsparcie psychologiczne udzielane w Centrum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krakowa, do tej pory skorzystało z niego już ponad 3 tys. osób.

 

Zapisy na konsultacje:

  • przez formularz dostępny na stronie internetowej Centrum tutaj lub Facebook link tutaj
  • od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00 tel. 572-882-200

Adresy  punktów pomocy psychologicznej:

  • ul. Rostworowskiego 13 (siedziba filii Centrum Kultury Podgórza)
  • ul. Aleksandry 1 (siedziba filii Centrum Kultury Podgórza)
  • al. Jana Pawła II 232 (Nowohuckie Centrum Kultury)
  • ul. Śniadeckich 5 (siedziba Stowarzyszenia UNICORN)

 

Poniżej grafika informacyjna dot. działania Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej.

Pion grafika CPPP

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2020-12-08
Data aktualizacji: 2021-12-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź