Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży
Fot. Unimed

Od  1 kwietnia br. w Centrum Medycznym UNIMED ul. Młodej Polski 7 w Krakowie, rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży, który finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Oferta Ośrodka skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 0-21 lat, ich rodziców oraz opiekunów prawnych.
Korzystanie ze wsparcia w ośrodku nie wymaga skierowania od lekarza. W obecnej sytuacji epidemii porady udzielane są za pomocą systemów teleinformatycznych tj. telefon, skype itp.

Ideą Ośrodka jest objęcie pomocą dzieci i młodzieży z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi, nie wymagającymi interwencji psychiatry, a które:

  • odczuwają lęk wynikający np. z ilości materiałów otrzymywanych do nauki zdalnej, niepewności związanej z egzaminami (ósmoklasisty, maturalnymi),
  • borykają się z problemami zachowania, emocjonalnymi i mają trudności w relacjach z rówieśnikami, w zrozumieniu swoich potrzeb, emocji, zachowań,
  • spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzeństwem, rodzicami, nauczycielami,
  • doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, psychosomatycznych,
  • są dotknięte przemocą domową.

W ramach ośrodka realizowane są: porady i diagnoza psychologiczna, psychoterapia indywidualna i grupowa, psychoterapia rodzinna, wsparcia psychospołeczne, wizyty domowe i środowiskowe. W nowo powstałym ośrodku najmłodsi pacjenci otrzymają kompleksową opiekę wykwalifikowanej kadry: psychologa klinicznego, terapeuty środowiskowego i psychoterapeutów.

Pacjenci otrzymają pomoc ekspercką bez skierowania, blisko miejsca zamieszkania, co zdecydowanie zmniejszy stres oraz sprawi, że opieka będzie się odbywać w bardziej znanym dziecku środowisku. Dzięki włączeniu w system terapeuty środowiskowego usprawniony zostanie kontakt z opiekunem oraz szkołą dziecka, co przełoży się na korzystne efekty również poza murami samego ośrodka.

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze świadczeń  proszone są o kontakt z rejestracją
tel. 12 415 81 12,
email:
rejestracja@unimed-nzoz.pl

więcej informacji na stronie: www.unimed-terapia.pl

logo unimed

pokaż metkę
Osoba publikująca: Elżbieta Puszkarz
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy