Komunikat archiwalny

NCK - oferty programowe na nowy sezon. Zapisy trwają!

NCK - oferty programowe na nowy sezon. Zapisy trwają!
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury

 

 

 

 

 

oferta_dla_dzieci_2017-1.jpgNCK – tu dzieci nudzić się nie mogą

W nowym sezonie kulturalnym proponujemy dzieciom znane z lat ubiegłych i sprawdzone zajęcia teatralne, muzyczne, plastyczne, taneczne, sportowe i rekreacyjne oraz, tak jak co roku, kilka nowości. 

 • Warsztaty rysowania piaskiem

Warsztaty mają na celu zapoznanie z podstawami rysowania piaskiem – wycinanie form i figur poprzez odgarnianie tła, tworzenie i rysowanie linii prostych i krzywizn. Powyższe zagadnienia dzieci opanowują rysując pejzaże, rośliny i zwierzęta. Tworzą w ten sposób zarys scenariusza historii rysowanej piaskiem. W trakcie zajęć odtwarzana jest muzyka, która relaksuje i pobudza wyobraźnię. Zajęcia dla dzieci od 6 roku życia.

 • Warsztaty rysowania światłem

Przekazanie informacji o zasadach posługiwania się latarkami UV oraz okularami z filtrem UV.  Zapoznanie się z różnymi rodzajami latarek oraz różnymi efektami przez nie uzyskiwanymi – rysowanie linią, rysowanie plamą światła, szerokim i wąskim strumieniem światła.  Przekazanie informacji o zasadach tworzenia scenariuszy historii rysowania światłem o dynamicznej, spójnej fabule.   

 • Nowohucki Uniwersytet Dzieci

NUD jest wyprawą w niesamowity świat nauki z wykładowcami krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników. W tym roku dzieci mają do wyboru: Wydział Przyrodniczy, Wydział Turystyki, Wydział Robotyki i Wydział Programowania.

 • Zajęcia koncentracji

Zajęcia kształcą umiejętności koncentracji, tworzenia skojarzeń – rozwijają spostrzegawczość i zdolności zapamiętywania, uczą współpracy w grupie, a także rozpoznawania swoich emocji i radzenia sobie z nimi. Trening wzmacnia samodzielność i kreatywność, jest twórczą i inspirującą zabawą zgodnie z zasadą: jeśli coś jest przyjemne – nie ma problemów z koncentracją.

 • Akrobatyka

Zajęcia adresowane do dzieci od 5 roku życia. Program obejmuje gimnastykę artystyczną, akrobatykę i elementy sztuki cyrkowej. Zajęcia poprawią ogólną sprawność uczestników, wzmocnią i uelastycznią ciało, a przede wszystkim będą dobra zabawą. 

 • Break Dance

Taniec z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych w „parterze”, czyli rękami i nogami, a często całym ciałem, na ziemi. Zajęcia składają się z półgodzinnej rozgrzewki i rozciągania metodą stretching. Kolejno następuje prezentacja, opis sposobu wykonywania poszczególnego elementu, a na końcu indywidualne ćwiczenie danej figury pod okiem instruktora. Zajęcia są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć na: www.nck.krakow.pl

 

oferta_dla_mlodziezy_2017-1.jpgNCK dla młodych – czyli w co warto zainwestować swój czas

Dla młodzieży, która pragnie twórczo, ciekawie i niecodziennie spędzać swój wolny czas, mamy propozycje, które pozwolą zdobyć nową wiedzę, rozwinąć talenty lub pogodzić przyjemne z pożytecznym. Oto kilka z nich.

 • Otwarta pracownia grafiki warsztatowej

Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik graficznych. Pod opieką artysty grafika uczestnicy poznają tajniki warsztatu graficznego: materiały i narzędzia, będą powielać swoje dzieła w technice linorytu, gipsorytu i monotypii. W wesołej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty, będą mieli okazję rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne.

 • Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta – grupa młodzieżowa

Grupę tworzy młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Program Artystyczny prezentowany przez grupę obrazuje i propaguje piękno polskiej Kultury ludowej i narodowej. W swoim repertuarze posiada pieśni i tańce różnych regionów kraju. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy – budują wrażliwość artystyczną, wiążąc proces rozwoju fizycznego z poznaniem kultury narodowej. Zespół regularnie uczestniczy w wielu znaczących festiwalach i konkursach, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Jest laureatem wielu nagród i odznaczeń.

 • Grupa wokalna CHANSON

Zespół wokalny powstały w 2014 r. W skład zespołu wchodzi młodzież gimnazjalna i licealna lubiąca wspólne muzykowanie. Podczas zajęć uczestnicy zgłębiają wiedzę z zakresu poprawnej emisji głosu, interpretacji utworów muzycznych oraz szlifują obycie sceniczne. Mimo krótkiej działalności zespół był już gościem i laureatem kilku festiwali i konkursów.

 • Slavika Dance

Przetwarzamy kroki tańców ludowych w sposób jakiego jeszcze nie było! Powracamy do tradycji, ale wzbogacamy ją o współczesność. Slavica Dance to polska tradycja i muzyka połączona z nowoczesnością, czyli fitness na ludowo. Zajęcia mają charakter kondycyjny, są intensywne i kończą się choreografią na ludową nutę. Jest to także trening koncentracji, pamięci i koordynacji. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 • Capoeira

Capoeira to sztuka walki, która powstała w XVIII i XIX wieku w Brazylii. Łączy w sobie elementy samoobrony, tańca i akrobatyki. Charakteryzuje się dynamizmem, płynnością ruchów oraz formami taneczno-akrobatycznymi. Treningom towarzyszy śpiew w języku portugalskim oraz muzyka, wykonywana na oryginalnych instrumentach.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć na: www.nck.krakow.pl

 

oferta_dla_doroslych_2017-1.jpgNCK – wiele pomysłów na czas wolny dla osób dorosłych

Zawodowe życie warto pogodzić z zajęciami, które umilą wolny czas, dadzą okazję zawarcia nowych znajomości lub rozwinięcia swoich talentów.

 • Rękodzieło

Zajęcia dla osób z pasją tworzenia pięknych i niepowtarzalnych przedmiotów. Spotkania są okazją do poznania nowych technik i podzielenia się doświadczeniami z osobami o podobnych zainteresowaniach, rozwinięcia zdolności manualnych i twórczego spędzenia czasu. Poziom trudności jest dostosowany do umiejętności uczestników.

 • Akademia aktu

Zajęcia przygotowawcze do egzaminów na uczelnie artystyczne. Oferta skierowana głównie z myślą o kandydatach na studia, ale także do wszystkich miłośników sztuki, którzy chcą spróbować swoich sił w przygodzie z rysunkiem.

 • Języki obce

Kursy dla dorosłych, lekcje indywidualne, kursy przygotowujące do egzaminów, kursy dla firm i instytucji, kursy konwersacyjne, business english, kursy dla opiekunów. Angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, szwedzki, rosyjski, japoński, chiński, norweski.

 • Klub Super Mama

Cykl zajęć dla młodych mam i ich pociech. Duzi i mali ich uczestnicy mają możliwość  wzbogacić swoja wiedzę, nabyć dodatkowe umiejętności, rozwinąć talenty oraz aktywnie i zdrowo spędzić czas. Wszystko to sprawia, że dla obojga uczestników jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi. Do wyboru: Joga dla kobiet w ciąży, Fitness z maluszkiem, Ruchy maluchy, Małe Przedszkolaki, Zajęcia umuzykalniające dla dzieci i niemowląt.

 • Discofox

Kurs tańca użytkowego w parach – taniec dyskotekowy, popularnie nazywany dwa na jeden. Najbardziej uniwersalny sposób poruszania się na parkiecie, idealny dla osób w każdym wieku. Kroki, figury, połączenia nie wymagają szczególnych umiejętności tanecznych, a pozwalają swobodnie czuć się na parkiecie.

 • Coctail Dance

Dynamiczne zajęcia w rytmie tańców latynoamerykańskich, wyrabiające płynność i elastyczność ruchów. Tańcząc i powtarzając kroki podstawowe (m.in. do samby, salsy, merengue, cha-chy, rumby, rock’n’rolla) można spalić kalorie, modelować sylwetkę, poprawić koordynację i świadomość własnego ciała oraz wyzwolić pozytywne emocje i pewność siebie. Propozycja dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć i umiejętności.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć na: www.nck.krakow.pl

 

oferta_dla_seniorow_2017-1.jpgNCK – propozycje dla seniorów

W naszej ofercie jest wiele propozycji dla seniorów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności, zdobywać nowa wiedzę i aktywnie spędzać czas. Oto niektóre z nich.

 • Taneczny Klub Seniora

Program obejmuje naukę popularnych tańców towarzyskich: walców angielskiego i wiedeńskiego, tanga, fokstrota, samby, cha-chy, disco oraz innych tańców zespołowych. Taneczne spotkania to doskonały czas na kontakty towarzyskie, na pobudzenie umysłu, poprawienie kondycji fizycznej i wyzwolenie pozytywnych emocji.

 • Hatha Joga

Hatha joga to system pracy z ciałem, oddechem i psychiką oparty na wielowiekowej tradycji indyjskiej. Jest to uniwersalna sztuka pozwalająca odnaleźć równowagę, spokój i odprężenie.

 • Kurs witrażu i biżuterii Tiffany

Warsztaty witrażu są adresowane do osób początkujących. Kurs trwa miesiąc (12 h). Jego celem jest wprowadzenie w technikę witrażu. W trakcie trwania kursu uczestnicy uczą się ciąć szkło, poznają niezbędne do tego narzędzia, uczą się bezpiecznie je użytkować i samodzielnie wykonają witrażowy obraz o średnim stopniu komplikacji (do 25 elementów).

ZAJĘCIA CYKLICZNE

 • Klub przyjaciół psychologii

Spotkania i warsztaty dla osób interesujących się psychologią, poznaniem samego siebie i innych, rozwojem osobistym i tworzeniem harmonijnych relacji z innymi ludźmi – w rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół, w pracy.

 • Klub podróżników NAVIGATOR

Cykliczne spotkania z podróżnikami, relacje z wypraw, pokazy zdjęć i filmów, a także wystawy fotograficzne.

 • Religia, filozofia, kultura

Cykl wykładów obejmujących najistotniejsze zagadnienia filozofii starożytnej, chrześcijańskiej, nowożytnej i współczesnej, w tym etyki i kultury. Wykłady pozwalają zrozumieć procesy zachodzące we współczesnym świecie i mechanizmy uwarunkowań kulturalnych współczesnych cywilizacji.

 • Zdrowie i medycyna

Spotkania z wybitnymi lekarzami różnych specjalizacji dotyczące najnowszych osiągnięć w profilaktyce i leczeniu schorzeń, a także prezentacja różnych dziedzin medycyny naturalnej.

 • Salon Literacko Muzyczny

Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu, na scenie sali teatralnej, odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

 • Spotkania z piosenką

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione przeboje XX wieku.

Zapisy już trwają. Zapraszamy!

Pełny wykaz zajęć na: www.nck.krakow.pl

oferty_okładki.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się