Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Partnerzy Roku 2015 nagrodzeni

15 grudnia w magistracie odbyła się Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firm współpracujących z Urzędem Miasta Krakowa w realizacji Programu wspierającego rodziny wielodzietne, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot, radni oraz rodziny.

Podczas spotkania, najlepsi partnerzy programu odebrali podziękowania za współpracę z rąk Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

W tym roku po raz pierwszy nagrody przyznawała Kapituła Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Krakowa. W skład kapituły wchodzili przedstawiciele rodzin wielodzietnych, radnych oraz Prezydenta.

Wyboru Partnera Roku 2015 dokonano na podstawie kilku kryteriów - ankiet wypełnianych przez beneficjentów programu, ocenie wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularności oraz udziału partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków podejmowanych na rzecz krakowskich rodzin.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach:

- w kategorii „Kultura i rozrywka”  nagrodę otrzymało Muzeum Narodowe w Krakowie,

- w kategorii Sport, rekreacja i wypoczynek nagrodę otrzymał Park Wodny w Krakowie,

- w kategorii Oświata i wychowanie nagrodę otrzymał Callan Szkoła języka angielskiego,

- w kategorii Zdrowie nagrodę otrzymał Scanmed S.A.,

- w kategorii Gastronomia i sklepy nagrodę otrzymało Leroy Merlin Czyżyny,

- W kategorii Usługi nagrodę otrzymuje Serwis R7.

Przypomnijmy; Program dedykowany wielodzietnym rodzinom funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Karta Rodzinna 4+, a od 2014 r. Krakowska Karta Rodzinna 3+. Zainteresowanie programem jest ogromne. Wg danych GUS z 2011 r. w Krakowie zamieszkuje 5139 rodzin z trójką dzieci oraz 1070 rodzin z co najmniej 4 dzieci. Razem rodzin 3+ jest więc ok. 6 200. Od 1 sierpnia 2014 r. do programu przystąpiło ponad 5600 rodzin z około 6,2 tys. uprawnionych. Około 40 000 kart zostało spersonalizowanych. Szacuje się, że Krakowską Kartą Rodzinną posługuje się ponad 90 % uprawnionych rodzin. Świadczy to o tym, że Program został w pełni zaakceptowany przez krakowskie rodziny wielodzietne i jest dla nich bardzo atrakcyjny.

Przy realizacji Karty współpracę z Miastem podjęło ok. 130 podmiotów publicznych i komercyjnych, oferujących zniżki i rabaty w blisko 200 miejscach. Korzyści są wielorakie, od bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, poprzez możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, preorientację zawodową, zwolnienie z czesnego w samorządowych żłobkach, a także 50% niższe opłaty za pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach. Najbardziej popularną kategorią zniżek wśród beneficjentów programu jest „Gastronomia i sklepy”. Rodziny chętnie korzystają także z oferty instytucji kultury.

Na stronie www.kkr.krakow.pl znajduje się pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem zniżek.

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2015-12-16
Data aktualizacji: 2015-12-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź