Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Muzeum Etnograficzne im. S. Udzieli

Miejsce świadczenia ulgi:
Krakowska 46 , 31-066 Kraków
Kontakt e-mail:

sekretariat@etnomuzeum.eu

 

WWW

 

www.etnomuzeum.eu

 

 

Opis:

50% zniżki na bilety wstępu (normalne i ulgowe) na wystawę stałą i wystawy czasowe dla każdego uprawnionego legitymującego się KKR.

30% zniżki na udział we wszystkich zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum dla każdego uprawnionego legitymującego się KKR.

50% zniżki dla każdego uczestnika grupy zorganizowanej uczestniczącego w zwiedzaniu lub zajęciach edukacyjnych dla każdego uprawnionego legitymującego się KKR

Odbiorcy: dzieci , uczniowie, studenci, dorośli, posiadający Krakowską Kartę Rodzinną
Oferta: dla posiadaczy KKR
Czas trwania: bez terminowo
Muzeum Etnograficzne
logotyp
Muzeum Etnograficzne
galeria1
Muzeum Etnograficzne
galeria2
Muzeum Etnograficzne
galeria3
Muzeum Etnograficzne
galeria4
Muzeum Etnograficzne
Muzeum Etnograficzne
Muzeum Etnograficzne
Muzeum Etnograficzne
Muzeum Etnograficzne

Dane podmiotu świadczącego ulgę

Nazwa: Muzeum Etnograficzne im.S.Udzieli w Krakowie
Adres siedziby: Krakowska 46 , 31-066 Kraków
Telefon: +48 124306023
Kontakt e-mail:

 

sekretariat@etnomuzeum.eu

 

WWW

 

www.etnomuzeum.eu

 

Logo: Muzeum Etnograficzne im.S.Udzieli w Krakowie
Opis:

Muzeum Etnograficzne w Krakowie powstało z pasji i szacunku dla kultur. Dla kultury chłopskiej. Dla kultur europejskich. Dla kultur z odległych kontynentów. To uderzający rys tej najstarszej i największej kolekcji etnograficznej w Polsce. Swoje powstanie w 1911 roku zawdzięcza wysiłkom Seweryna Udzieli. Widział on w muzeum etnograficznym warsztat nauki, gdzie „zasiada się do pracy i robi studya nad historią i stanem obecnym kultury narodów" (1904). Dziś, ponad sto lat od powstania, Muzeum rozwija tę samą myśl: dokumentuje i interpretuje współczesne sposoby życia.

Poprzez dialog z tymi, dla których pracuje, Muzeum Etnograficzne w Krakowie tworzy przestrzeń do rozmowy. Zależy nam, aby nasze zbiory prowokowały do zadawania pytań i stanowiły punkt wyjścia dla nowego odczytania dawnych znaczeń, do głębszego poznania samego siebie i świata wokół nas. Interesują nas jednocześnie zjawiska współczesne, uważnie przyglądamy się przemianom, które zachodzą w świecie i w nas samych.

Chcemy, by udział w wystawach i zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum był czasem uważnego przyglądania się światu, szukania odpowiedzi na istotne pytania, twórczych działań i podejmowania nowych wyzwań.  Zależy nam na rozwijaniu etnograficznej ciekawości i wrażliwości.

Tworzymy zespół doświadczonych edukatorów, animatorów kultury, arteterapeutów, ilustratorów, muzyków, etnobotaników, etnografów.