Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Gier Logicznych

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102, Polskie Towarzystwo Kulturalne oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny zapraszają rodziny krakowskie na „Festiwal Gier Logicznych”.

Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Impreza odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 w sobotę 16 października 2021 r. godz. 11.00 – 13.30

Uczestnicy imprezy będą mogli zapoznać się z różnego rodzaju grami wymagającymi od nich logicznego myślenia, nieszablonowych rozwiązań, szybkości w podejmowaniu decyzji i umiejętności manualnych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Impreza realizowana jest w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” i po raz kolejny włączyła się w nią Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Marzena Paszkot.

Festiwal uhonorowany został w 2017 r. „Złotymi Słonecznikami" przyznanymi przez portal CzasDzieci.pl za najlepszą inicjatywę rozwojową dla dzieci w kategorii „Logika”.

 

Gry, w które można grać bez prądu i telefonów

 

W czasie Festiwalu będzie można zmierzyć swoje siły m.in. w następujących grach:

Hokej stołowy – dwuosobowa gra na specjalnym stole odwzorowującym płytę lodowiska do hokeja, do dyspozycji graczy są krążki obrazujące zawodników, a wygrywa ten kto małym kijem do hokeja strzeli więcej bramek przeciwnikowi.

Speed Stacks – polega na układaniu na czas 12 kubków w jak najkrótszym czasie w różnych piramidkach, 3-, 6- i 10-kubkowych. Pomaga w integracji sensorycznej mózgu i pobudza pracę obu półkul mózgowych.

Pylos Classic – dwuosobowa gra, polegająca na takim układaniu posiadanych przez siebie 15 kulek, aby piramida składała się w większości z kulek przeciwnika, ale na szczycie jako wygrywająca była kulka własna. Gra uczy planowania.

Quarto Classic – dwuosobowa gra  polegająca na utworzeniu linii składającej się z 4 elementów mających wspólną daną cechę. Jest to gra, która spośród wszystkich gier logicznych, otrzymała najwięcej nagród na świecie.

Dobble – gra karciana dla kilku osób ćwicząca refleks i spostrzegawczość, aby zauważyć te same symbole na odsłanianych kartach.

Pentago - gra logiczna dla dwóch osób. Gracze na przemian układają na planszy po jednej kuli w swoim kolorze. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży 5 swoich kul w jednym rzędzie.

Abalone Classic – dwuosobowa gra na sześciokątnej planszy z wgłębieniami, gdzie umieszcza się po 14 białych i czarnych kul, następnie należy je na przemian popychać, aby wypchnąć kulki przeciwnika z pola. Zwycięża ten, kto wypchnie z pola 6 kulek drugiego gracza.

 

A także kilkunastu innych gier dla młodszych i starszych. Niezależnie od nazwy gry, organizatorzy zapewniają pomoc wolontariuszy w poznawaniu zasad grania.

 

Jak jest impreza, to i są konkursy

 

Organizatorzy planują przeprowadzić konkursy w następujących grach:

Speed Stacks - dwie kategorie wiekowe (młodsi i starsi)

Dobble - dwie kategorie wiekowe (młodsi i starsi)

Quarto - kategoria (11-16 lat)

Pędzące żółwie – (kategoria 5-10 lat).

Dla zwycięzców będą przygotowane nagrody!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Jach
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2021-10-05
Data aktualizacji: 2021-10-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź