Komunikat archiwalny

Nowohuckie Centrum Kultury dla najmłodszych

Nowohuckie Centrum Kultury dla najmłodszych
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury

NCK – dla dzieci

Piękna, klasyczna bajka dla dzieci przeniesiona na deski teatru, ciekawostki ze świata przyrody, chemii i fizyki, a nawet podróż przez Tybet i Himalaje. To tylko niektóre listopadowe propozycje Nowohuckiego Centrum Kultury dla najmłodszych.

18 listopada (sobota), g.10.30-11.30, 11.45-12.45, sala 006

WYDZIAŁ PRZYRODNICZY

Z czym kojarzy nam się jesień II

Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

Jesień jest długa, a dni coraz krótsze. Poznamy pojęcia: dnia, nocy, pór roku i porozmawiamy o innych „kosmicznych” sprawach. Nie obejdzie się również bez doświadczeń związanych z aktualną porą roku.

Zajęcia:

  • godz. 10.30-11.30  - dzieci 5-7 lat
  • godz. 11.45 - dzieci 8-10 lat

bilet - 25 zł (ograniczona liczba miejsc)

22, 23 listopada (środa, czwartek), g.10.00, Scena NCK

TOMCIO PALUSZEK - spektakl Teatru Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju

Piękna, klasyczna bajka dla dzieci przeniesiona na deski teatru. Pięciu biednych braci wyrusza na poszukiwanie lepszego losu dla swojej rodziny. Podczas wędrówki przez las niepostrzeżenie zastaje ich noc. Jedyna szansa w tajemniczym, dalekim światełku… i Tomciu, który postanawia dopełnić misji.

Na scenie pojawiają się kukiełki, pacynki, lalki i aktorzy. Jednak dzięki przemyślnej scenografii i reżyserii, zestaw ten stwarza przeróżne plany: raz widzowie oglądają zabawę w odległym lesie, a za chwilę siedzą w izbie wilkołaka lub królewskim salonie. Śmiech i elementy grozy przeplatają się stwarzając okazję do fantastycznej zabawy nie tylko dla najmłodszych, ale także towarzyszących im opiekunów.

bilet - 20 zł

Tomcio Paluszek.IMG_9675.jpg

22 listopada (środa), g.10.30, sala kameralna 

KLUB SUPER MAMA

Jak  rodzice budują poczucie wartości dziecka

wykład psychologa Marii Apanasowicz.

Celem wykładu jest pomoc rodzicom w dokonaniu refleksji nad osobistym stylem wychowywania, który ułatwia lub utrudnia zbudowanie poczucia własnej wartości u dziecka.

Co daje poczucie wartości i czy jest w ogóle potrzebne? Jak wspomagać dziecko w budowaniu własnego ja? Co powinien robić opiekun? Podczas wykładu psycholog przybliży samo pojęcie wartości wewnętrznej oraz pokaże jak istotne znaczenie dla jej rozwoju mają rodzice i opiekunowie. Postawione zostaną ważne i niejednokrotnie trudne pytania, na które psycholog postara się znaleźć odpowiedzi wraz z grupą.

Na wykład zapraszamy wraz dziećmi.

Maria Apanasowicz – psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Krakowie. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Angażuje się w działalność rozwijającą kompetencje wychowawcze rodziców w ramach spotkań „Szkoły dla Rodziców” oraz prowadząc wykłady w instytucjach pozaszkolnych realizujących pracę dydaktyczno-kulturalną dla dzieci i dorosłych.

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy. Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa, którego celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

bilet - 1 zł

22 listopada (środa), godz. 16.30, sala kameralna 

Przez Tybet i Himalaje

Na zajęciach :

  • zagramy na tybetańskich misach, dzwonkach i gongu
  • dowiemy się czy Yeti naprawdę istnieje
  • zrobimy lampiony ze smokami
  • namalujemy mandalę
  • przymierzymy stroje z Nepalu i Tybetu
  • spróbujemy tybetańskiej herbaty

Zajęcia dla dzieci 4-8 lat.

bilet: 25 zł - jednorazowa wejściówka

Uniwersyte_turystyczny_tybet_A3.jpg

25 listopada (sobota), 10.30-11.30, 11.45-12.45,  sala 006

WYDZIAŁ PRZYRODNICZY

Ekologia
Na zajęciach Wydziału Przyrodniczego obalimy wiele mitów. Pokażemy ciekawostki z świata przyrody, chemii i fizyki. Na każdych zajęciach wciągamy dzieci i rodziców do pracy nad ciekawymi doświadczeniami i eksperymentami.

O ekologii każdy słyszał, ale czy każdy z nas zna dobre zasady prawdziwego ekologa? Czeka nas kolejna aktywna rozmowa!

Zajęcia:

  • godz. 10.30-11.30  - dzieci 5-7 lat
  • godz. 11.45 - dzieci 8-10 lat

bilet - 25 zł (ograniczona liczba miejsc)

 

Informacje i zamówienia:

Biuro Organizacji Widowni - tel. 12 644 02 66 wew. 55

e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Uniwersytet-dzieci_baner.png

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się