Komunikat archiwalny

Mediacje rodzinne i świadome rodzicielstwo - zapraszamy

Mediacje rodzinne i świadome rodzicielstwo - zapraszamy
Fot. Fundacja Będziemy Rodzicami

Konflikty były, są i będą. Towarzyszą nam w codziennym życiu, a powstają wskutek występowania trudnych emocji i pojawiającej się różnicy zdań bądź sprzecznych interesów. Nie omijają sfery rodziny, w tym młodych rodziców i dziadków. Nie zawsze dobre rady płynące z otoczenia mają zbawienny wpływ na trwałość więzi rodzinnych. Czy możliwe jest, żeby trudne sytuacje przekuć w sukces? W jakim stopniu wykorzystanie instytucji mediacji rodzinnych i wiedzy z zakresu psychologii rodziny, pomaga w osiągnięciu kompromisu. Wreszcie, jaką rolę odgrywa w tym procesie zawodowy mediator, a jak otoczenie może kształtować klimat porozumienia, ucząc się nowych ról, w tym społecznych?

Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź, porozmawiać i praktycznie przećwiczyć, podczas wydarzeń pod nazwą „ Mediacje rodzinne i świadome rodzicielstwo”  organizowanych z inicjatywy Kancelarii Mediacyjnej Ewa W. Sobel we współpracy z Fundacją Będziemy Rodzicami, w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Mediacji rozpoczynającego się 16-tego października i Dnia Mediacji przypadającego na czwartek tj. 19 października. Wydarzenie jest rekomendowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Sąd Okręgowy w Krakowie oraz publikowane na jego stronach http://www.krakow.so.gov.pl/MEDIACJE   Uwaga! W terminie 16 października nastąpiła zmiana miejsca i godziny spotkania.

Już 16 października na godzinę 13:00 na pierwsze spotkanie o charakterze prelekcji z dyskusją pt. „ Mediacje rodzinne – dialog i porozumienie w oparciu o zdrowe relacje czyli czym skorupka za młodu...”   do sali konferencyjnej w Centrum Obywatelskim w Krakowie przy ul. Reymonta 20, zapraszają organizatorzy i jednocześnie prowadzący tj.  Ewa Wiśniewska – Sobel - właściciel Kancelarii Mediacyjnej Ewa W. Sobel oraz Agnieszka Wódz - Prezes Fundacji Będziemy Rodzicami.

Kolejne spotkania – warsztaty: „ Kochanie powiedz to inaczej…” oraz dyżur mediatora: „Mediacje rodzinne – Twój gest miłości” będą realizowane zgodnie z harmonogramem w kolejnych dniach.

Uczestnictwo jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Wymagane jest dokonanie rejestracji mailowo - tydzienmediacji@gmail.com

Mediacje1.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się