Komunikat archiwalny

Muzeum Narodowe zaprasza na warsztaty DO dzieła! - zapisy trwają

Muzeum Narodowe zaprasza na warsztaty DO dzieła! - zapisy trwają
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

DO DZIEŁA!

Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w muzeum.

Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w innej galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Ponieważ spotkania odbywać się będą w tygodniu, nie obejdzie się bez zadań domowych – nie damy zasnąć szarym komórkom.
A zatem – do dzieła!

Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
  • Czas trwania: 16.45–17.45 (1 godz.)
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona.
  • Wymagana rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl (czynna w dni powszednie w godz. 9.00–16.00)
  • Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
  • Na każde Państwa pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator cyklu Katarzyna Maziarz: kmaziarz@mnk.pl.

Terminy i miejsca:

14.09.2017

Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12
Prowadzenie: Edyta Kuś – archeolog i edukator. W Dziale Edukacji MNK zajmuje się programem dla szkół. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców. Interesuje się sposobami wykorzystania źródeł archeologicznych w edukacji historycznej oraz społecznym postrzeganiem pracy archeologa. Pasjonuje się archeologią średniowiecza i nowożytności (szczególnie zamkami).

24.10.2017

Muzeum Książąt Czartoryskich – Arsenał, ul. Pijarska 8

Prowadzenie: Paulina Chełmecka – historyk sztuki, plastyk, asystent w dziale Zbiorów Muzeum Książąt Czartoryskich. Kilkuletni współpracownik Działu Edukacji MNK i Benedyktyńskiego Instytutu Kultury w Tyńcu. Lubi nieskrępowaną niczym twórczość dzieci.

23.11.2017

Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17

Prowadzenie: Anna Grzelak – absolwentka historii sztuki i edukatorka muzealna. W Dziale Edukacji MNK zajmuje się programem dla szkół, nauczycieli oraz współpracą z uczelniami wyższymi. Prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu metodyki działań edukacyjnych w muzeum w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ceni bezpośredni, żywy kontakt ze zwiedzającymi. Może godzinami barwnie opowiadać o sztuce, także dlatego, że jest straszną gadułą. Najbardziej lubi zaskakujące, ciekawe pytania, które otwierają oczy i pozwalają spojrzeć na dzieło z zupełnie innej strony.

05.12.2017

Gmach Główny, al. 3 Maja 1 / #dziedzictwo

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – z wykształcenia plastyk i pedagog, na co dzień zajmuje się działaniami edukacyjnymi dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia  podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.
 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się