Plebiscyt rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

4. edycja Plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” - zakończenie naboru wniosków

Plebiscyt pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” to inicjatywa Gminy Miejskiej Kraków uruchomiona w 2019 roku w zakresie polityki rodzinnej. Plebiscyt jest realizowany w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę” objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Krakowska Karta Rodzinna

Nabór do IV edycji plebiscytu w 2022 roku trwał do 18 września. Serdecznie dziękujemy za Państwa aktywność oraz udział w przedsięwzięciu!

Celem Plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest prezentacja, promocja oraz zwiększanie na terenie Miasta Krakowa liczby miejsc oferujących udogodnienia w zakresie przystosowania architektonicznego, atrakcyjnej oferty i przyjaznych, komfortowych, a w czasie pandemii bezpiecznych, warunków pobytu rodziców z dziećmi w różnym wieku. Zależy nam, by dzięki takim miejscom rodziny z dziećmi miały możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społeczno-kulturalnym Krakowa.

Ideą tej inicjatywy realizowanej przez Miasto jest wyróżnienie i spopularyzowanie miejsc na mapie Krakowa, które dedykowane są rodzinom z dziećmi w różnym wieku, a także docenienie podmiotów, które aktywnie podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin z dziećmi - w takich miejscach, z których korzystamy na co dzień typu: sklepy, urzędy, miejsca rozrywki i rekreacji, firmy usługowe, obiekty mieszkalne itp. Istotnym jest także fakt, że miejsca nie mogą statutowo być utworzone w celu realizacji zadań na rzecz rodzin z dziećmi, jak np. żłobki, przedszkola itp.

Trzy poprzednie edycje Plebiscytu cieszyły się bardzo dużą popularnością, każdorazowo do udziału zgłoszonych było ponad 80 firm i podmiotów, spośród których Kapituła wyłoniła w pierwszej edycji 26 laureatów, 38 w drugiej, a w trzeciej 41 laureatów w pięciu kategoriach:

  • I kategoria - „Hotele, Gastronomia i Rozrywka”
  • II kategoria - „Firmy Produkcyjne, Obiekty Handlowo-Usługowe i Mieszkalne”
  • III kategoria - „Kultura, Sport i Rekreacja”
  • IV kategoria - „Urzędy i Edukacja”
  • V  kategoria - „Zdrowie”

O pozytywnym odbiorze Plebiscytu świadczy również fakt, iż w trzeciej edycji Plebiscytu 8 podmiotów – Laureatów I i II edycji otrzymało tytuł „Miejsce Wyjątkowo Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” oraz unikalną statuetkę.

Do udziału w Plebiscycie Podmioty mogą zgłaszać się same lub mogą być zgłoszone przez osoby fizyczne (np. klientów / odbiorców usług).

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny zaprasza do zapoznania się z Regulaminem plebiscytu TUTAJ

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2022-07-18
Data aktualizacji: 2022-09-19
Powrót