Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Adres siedziby:
Zgody 1 , 31-949 Kraków
Telefon:
Kontakt e-mail:
Opis:

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta jest gminną instytucją kultury. Prowadzi działalność w zakresie upowszechniania kultury w 12 klubach środowiskowych na terenie Nowej Huty (w dzielnicach XIV, XV, XVII i XVIII):  
- Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11, tel. 12 685 00 34, aneks@krakownh.pl)
- Klub Dukat (ul. Styczna 1, tel. 12 645 17 90, dukat@krakownh.pl)
- Klub Herkules (ul. Tokarzewskiego 29, tel. 12 681 00 77, herkules@krakownh.pl)
- Klub Jedność (ul. Drożyska 3c, tel. 12 681 00 70, jednosc@krakownh.pl)
- Klub Jędruś (os. Centrum A 6a, 12 12 644 68 10, jedrus@krakownh.pl)
- Klub Karino (ul. Truskawkowa 4, 12 681 02 00, karino@krakownh.pl)
- Klub Krzesławice (ul. Wańkowicza 17, tel. 12 644 80 06, krzeslawice@krakownh.pl)
- Klub Mirage (os. Bohaterów Września 26, 12 645 72 09, mirage@krakownh.pl)
- Klub Ośrodka Kultury (os. Zgody 1, 12 644 24 32, osrodek@krakownh.pl)
- Klub Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1, tel. 12 681 01 99, podkasztanami@krakownh.pl )
- Klub Wersalik (os. Ogrodowe 15, tel. 12 644 13 52,

wersalik@krakownh.pl)
- Klub 303 (os. Dywizjonu 303 1, tel. 12 681 39 78, klub303@krakownh.pl)

"Do podstawowych zadań Ośrodka Kultury należy w szczególności: edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę; rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych; tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego oraz zainteresowania wiedzą i sztuką; tworzenie warunków dla rozwoju folkloru, a także rękodzieła ludowego i artystycznego; gromadzenie, dokumentowanie, tworzenie, ochrona i udostępnianie dóbr kultury" - (wyj. ze Statutu Ośrodka Kultury).
Wyżej wymienione cele Ośrodek Kultury realizuje poprzez organizowanie i tworzenie warunków do zespołowego uczestnictwa w kulturze, różnorodnych form edukacji kulturalnej, indywidualnej aktywności kulturalnej, imprez kulturalnych. Między innymi organizuje:
•    spektakle, koncerty, wystawy, odczyty, spotkania i inne imprezy o charakterze artystycznym, edukacyjnym i rekreacyjnym,
•    kluby, koła, zajęcia świetlicowe, sekcje, zespoły zainteresowań i pracownie specjalistyczne,
•    kursy, warsztaty, seminaria itp.
Adresatami działalności Ośrodka Kultury są przede wszystkim społeczności lokalne skupione wokół klubów. Ale nie tylko. Ośrodek organizuje także większe imprezy plenerowe głównie we współpracy z nowohuckimi dzielnicami, m.in. cykl koncertów Nowa Huta. Dlaczego Nie?! oraz cykl Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich. Wstęp na koncerty z obydwu cykli jest bezpłatny.  
Informacje o zajęciach prowadzonych w poszczególnych klubach można znaleźć na stronie Ośrodka www.krakownh.pl.

Partnerzy
Newsletter
Zapisz się