Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wioski Świata -Park Edukacji Globalnej

Telefon:
WWW

http://wioskiswiata.org

Opis:

Dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+  10% rabatu od ceny standardowej biletów na zwiedzanie Wiosek Świata – Parku Edukacji Globalnej.

Zniżka dotyczy ceny biletów indywidulanych: rodzinnych, normalnych oraz ulgowych. Nie obejmuje natomiast ceny biletów grupowych.

Dzieci do lat 3 mają wstęp wolny.

Dla gości indywidualnych Wioski Świata są otwarte od kwietnia do końca października

Odbiorcy: dzieci, uczniowie, studenci, dorośli posiadający Krakowską Kartę Rodzinną
Oferta: dla osób legitymujących się Krakowską Karta Rodzinną
Czas trwania: bezterminowo
Indiańska wioska.jpg
Mapa Świata.jpeg
Papua Nowa Gwinea - mapa.jpg
wioska afrykańska.jpg
mongolia (9).jpg
Indiańska wioska.jpg
Mapa Świata.jpeg
Papua Nowa Gwinea - mapa.jpg
wioska afrykańska.jpg
mongolia (9).jpg

Dane podmiotu świadczącego ulgę

Nazwa: Wioski Świata-Park Edukacji Globalnej
Adres siedziby: ul. Tyniecka 39 , 30-323 Kraków
Telefon:
WWW

http://wioskiswiata.org

Logo: Wioski Świata-Park Edukacji Globalnej
Opis:

Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej to pierwszy w Polsce, innowacyjny projekt, stworzony z myślą o wszechstronnej edukacji międzykulturowej.

Na obszarze obejmującym prawie 3 ha, wokół wielkoformatowej mapy świata, można zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę. Interaktywne zwiedzanie pozwala w sposób innowacyjny poznawać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata. W każdej z wiosek umieszczono oryginalne eksponaty, fotografie oraz rękodzieła z krajów Globalnego Południa (m.in.: strój do tańca tinku, strój cholity, mundurki szkolne, papuaskie spódniczki z trawy i bambusa, mongolski dell, obuwie, kij deszczowy, charango, figurka unity, bukłaki, poduszka masajska, oware i in.).

 Misją Wiosek Świata jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych występujących na świecie: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji oraz poznanie wzajemnych zależności istniejących pomiędzy różnymi częściami świata.

Park Edukacji Globalnej pozwala poznawać wielokulturowy, niezwykły świat i istniejące w nim współzależności w wielowymiarowej perspektywie – dostrzegającej drugiego człowieka i potrzebę niesienia mu pomocy na odległych krańcach świata.

Park Edukacji Globalnej jest prowadzony przez Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu. SWM od ponad 20 lat wspiera w swoich działaniach mieszkańców krajów najbardziej potrzebujących. Działalność opiera się na realizacji projektów pomocowych realizowanych łącznie w 43 państwach.