Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Bagatela

Opis:

rabat w wysokości 50% na bilety wstępu.Rabat obowiązuje na spektakle repertuarowe Teatru , z wyłączeniem premier, działań impresyjnych i działań realizowanych przez podmioty zewnętrzne.

 

Odbiorcy: dzieci , uczniowie, studenci, dorośli, posiadający Krakowską Kartę Rodzinną
Oferta: dla osób legitymujących się kartą KKR
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6

Dane podmiotu świadczącego ulgę

Nazwa: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boy- Żeleńskiego
Adres siedziby: Karmelicka 6 , 31-128 Kraków
Telefon:

rezerwacja biletów 12 422 66 77

WWW

www.bagatela.pl

Logo: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boy- Żeleńskiego
Opis:

Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Jeden z najstarszych teatrów w Krakowie. To teatr o niezwykle bogatej historii. W swoich początkach wzorował się na paryskich teatrach rozrywkowych. Po wojnie Maria Billiżanka  otwarła teatr dla dzieci „Wesołą Gromadkę”, przemianowany w 1948 roku na Teatr Młodego Widza, a w 1958 roku na Teatr Rozmaitości. Po przejęciu teatru przez dyrektora Mieczysława Górkiewicza w 1971 r. zmieniono nazwę na Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

 

Obecnie teatr posiada swoją stałą siedzibę przy Karmelickiej, scenę kameralną na Sarego oraz nowe przestrzenie przy Al. Waszyngtona – „Strefa K-805”. Bagatela proponuje swoim widzom różnorodny repertuar; począwszy od fars, komedii romantycznych, rodzinnych musicali, aż po  klasykę, dramat współczesny, osiągając nawet 600 pokazów spektakli w roku. Teatr współpracuje z utalentowanymi artystami oraz wybitnymi aktorami. Do naszego zespołu aktorskiego należą m.in.: Urszula Grabowska, Magdalena Walach, Karolina Chapko, Jakub Bohosiewicz, Wojciech Leonowicz czy Dariusz Starczewski.

W repertuarze mamy spektakle: „Mayday” grany już ponad 1300 razy, „Szalone nożyczki” bijące rekordy frekwencji, „Testosteron”, „Seks nocy letniej”, „Okno na parlament” i najnowszy „Boeing Boeing” – cieszące się niegasnącą popularnością. Od ponad 10 lat młodzi widzowie mogą u nas oglądać musical "Tajemniczy ogród" opowiadający o losach dzieci, które dzięki przyjaźni i wspólnej pracy odnajdują sens i radość życia. Wszystko to w scenerii budzącego się do życia ogrodu. Wielkim atutem tego przedstawienia jest to, że główne role grają w nim niezwykle utalentowane dzieci, którym partnerują dorośli aktorzy.

„Tajemniczy ogród”  zachowuje wszystkie tradycyjne cnoty dobrego musicalu dla dzieci: prostota, zajmująca fabuła, ładne piosenki i "happy end". (...) Opowieść Frances Hodgson Burnett's pokazuje losy rozpieszczonej sieroty, której przyszło mieszkać u bogatego, ale pełnego goryczy wuja. Świat dokoła niej wydaje się przeraźliwie smutny, pełno w nim sztywnych reguł zachowania i zakazów. Któż mógłby oprzeć się historii o powrocie wiosny do tajemniczego ogrodu i do zimnych ludzkich serc.(...) Tajemniczy ogród to uroczy spektakl, który można polecić wszystkim.”