Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiacy"

Miejsce świadczenia ulgi:
ul.Świętej Gertrudy 4 , 30-046 Kraków
Telefon: +48 124306560
Opis:

Posiadacze KKR 3+ w roku bieżacym (2014/2015) korzystają ze 100 % zniżki:
• dla dzieci w Grupach Rytmiczno-Baletowych oraz Zespole Mali "KRAKOWIACY"
• oraz młodzież w grupach Chóru i Baletu Zespołu Pieśni i Tańca "KRAKOWIACY"

Odbiorcy: dzieci, uczniowie, studenci, dorośli posiadający Krakowską Kartę Rodzinną 4+ lub Krakowską Kartą Rodzinną
Oferta: dla osób legitymujących się kartą KKR

Dane podmiotu świadczącego ulgę

Nazwa: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca
Adres siedziby: ul.Bujaka 15 , 30-611
Telefon: +48 126544268
Kontakt e-mail:

zpit_krakowiak@interia.pl

WWW

www.krakowiak.edu.pl

Logo: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca
Opis:

MLZPiT „Krakowiak" jest zespołem folklorystycznym jednym z największych tego rodzaju w Polsce. Powstał on w 1985 roku z inicjatywy pierwszego dyrektora i choreografa Piotra Wujdy. Od 2005 roku dyrektorem placówki jest Pani Aldona Skoczek.
Piękno polskiego folkloru w odsłonie naszego Zespołu mogła wielokrotnie podziwiać publiczność m.in. Finlandii, Węgier, Słowacji, Czech, Jugosławii, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Gruzji, Cypru, Macedonii, Puerto Rico, Kanady, Włoch, Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii, Malezji, Singapuru, Meksyku, Australii i Tasmanii, a także Chin.
W ramach naszej działalności bierzemy udział w licznych konkursach, przeglądach, turniejach i festiwalach. Zapraszani jesteśmy również na szereg wydarzeń kulturalnych.
Występy MLZPiT „Krakowiak" prezentowane są zawsze na najwyższym poziomie. Odznaczają się bogatą oprawą choreograficzną, muzyczną i plastyczną.
Każdy bowiem kontakt z publicznością jest ważnym wydarzeniem, do którego członkowie przygotowują się ze szczególną pieczołowitością.
Potwierdzeniem tego jest imponująca liczba nagród i wyróżnień, jakie dotychczas Zespół zgromadził a także fakt, że jest on nieustannie zapraszany na liczne występy.

MLZPiT „Krakowiak" zaprasza na zajęcia dzieci i młodzież w wieku od 4 do 21 lat. Chętnym proponujemy naukę w zakresie śpiewu i tańca ludowego, stylizowanego folkloru, jak również tańców regionalnych oraz tańców narodowych w formie towarzyskiej.
Zespół „Krakowiak" to nie tylko koncerty i występy. Jako placówka oświatowa bardzo dużą wagę przywiązujemy do szeroko pojętego wychowania artystycznego. Zależy nam, by nasi wychowankowie uczestniczyli w licznych warsztatach i wycieczkach edukacyjnych. Staramy się także ułatwić im udział w życiu kulturalnym, organizując wyjścia do teatru, opery, czy filharmonii.

Wiemy, że we właściwym rozwoju młodego człowieka nieodzowną rolę odgrywa rodzina. Dlatego też „Krakowiak" na rodzinę właśnie stawia. Stałym elementem naszej działalności jest RODZINNY WEKEEND Z MLZPiT „KRAKOWIAK". Są to cykliczne spotkania organizowane raz w miesiącu dla całych rodzin. Ich odbiorcami są nie tylko familie związane bezpośrednio z placówką, ale wszystkie rodziny, które w przyjaznej atmosferze chcą spędzić wspólne chwile.
Wszystkie te okoliczności sprzyjają temu, aby członkowie Zespołu integrowali się ze środowiskiem artystycznym, uczyli się pozytywnych postaw społecznych i rozwijali swoją wrażliwość estetyczną.
Dzieci i młodzież dołączająca do MLZPiT „Krakowiak" ma pewność, iż spożytkuje tutaj swój czas najlepiej jak to możliwe. Rodzice zaś mogą być spokojni, że ich pociechy są pod dobrą opieką.