Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kampania "Bezpieczne wakacje"

Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 od dłuższego czasu współpracuje m. in. z psychologami w obszarze działań prewencyjnych mających na celu podwyższenie poziomu bezpieczeństwa dzieci.

Kolejna odsłona kampanii "Bezpieczne wakacje" ma miejsce na Instagramie oraz Tik Toku. PKDP nawiązała współpracę z psychologami, którzy nagrali webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego - będzie on udostępniony m. in. na Instagramie. Natomiast popularni na Tik Toku twórcy podjęli się promowania wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań podczas wakacji (#WcoSięNiePakuję).

Publikowane treści zawierają cenne informacje, szczególnie ważne w okresie wakacyjnym. Odbiorcami kanałów są w większości rodzice szukający porad i wskazówek jak mądrze wychować dziecko. Państwowej Komisji szczególnie zależy na dotarciu z profilaktycznym przekazem właśnie do tej grupy dorosłych osób mających trudną do przecenienia pozycję w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa. Ochrona dzieci przed ryzykownymi kontaktami jest szczególnie istotna podczas wakacji, jednak budowanie relacji - co podkreślają specjaliści - to nieustanny proces. W kontekście ochrony dzieci przed wykorzystaniem seksualnym porusza się następujące zagadnienia: przestrzeganie zamiast straszenia, nauka budowania bezpiecznych granic, modelowanie zachowań wzmacniających dziecko oraz rozpoznawanie symptomów wskazujących na możliwe wykorzystanie seksualne dziecka.

 

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią na stronie internetowej Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15: TUTAJ

 

PKDP ulotkaPKDP ulotka2

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2023-07-24
Data aktualizacji: 2023-07-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź