Komunikat archiwalny

Thesaurus z Mikołajem - Święto oddziału Thesaurus Cracoviensis

Z okazji dnia św. Mikołaja, patrona oddziału Thesaurus Cracoviensis - magazynu zbiorów, Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty, w czasie których uczestnicy pod okiem instruktorów wykonają z ekologicznych materiałów tradycyjne ozdoby choinkowe. Własnoręcznie przygotowane dekoracje nasi goście będą mogli zabrać ze sobą. Warsztaty zostaną poprzedzone krótką opowieścią na temat postaci św. Mikołaja i pokazem zabytków.

Thesaurus z Mikołajem - Święto oddziału Thesaurus Cracoviensis
Fot. Muzeum Krakowa Oddział Thesaurus Cracoviensis

6 grudnia 2017 roku został otwarty Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów, nowy oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Jest to pierwszy w Polsce magazyn zbiorów, w formule otwartej dla publiczności, w którym można oglądać kolekcje muzealiów gromadzone przez blisko 120 lat istnienia muzeum. Na czterech piętrach budynku, zajmujących 2209 m2, zostało zgromadzonych ponad 170 tysięcy artefaktów. Zbiory są widoczne dzięki dużym przeszkleniom w szafach oraz pomieszczeniach magazynowych, w których są przechowywane, dzięki czemu zwiedzający mają ułatwiony dostęp do ich oglądania na wyznaczonej trasie, ale również do ich swobodnej i niczym nieograniczonej interpretacji.

Patronem oddziału Thesaurus Cracoviensis jest święty Mikołaj – współcześnie znany jako postać związana ze Świętami Bożego Narodzenia, obdarowujący nas prezentami. Owa koncepcja daru ma dla muzeum ogromne znaczenie, ponieważ pierwsze kolekcje powstały właśnie w oparciu o dary, co jest w dalszym ciągu jednym z podstawowych źródeł nabywania zabytków.

Z okazji święta oddziału i jego patrona Muzeum Krakowa zaprasza na warsztaty, w czasie których uczestnicy wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe z ekologicznych materiałów, pod okiem instruktorów:

  • 6 grudnia 2019 r. (piątek) – warsztaty dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych z klas 1–8:

Warsztaty odbędą się w godzinach 10.00–11.30 oraz 12.30–14.00

Limit: 30 osób

Koszt: 80 zł od grupy

Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, info@muzeumkrakowa.pl; tel. 12 426 50 60

  • 7 grudnia (sobota) – warsztaty dla uczestników indywidualnych:

Warsztaty odbędą się w godzinach 10.00–11.30 oraz 12.30–14.00

Opłata: 5 zł od osoby

Rezerwacje: Centrum Obsługi Zwiedzających, info@muzeumkrakowa.pl; tel. 12 426 50 60

PLAKAT wydarzenia: TUTAJ

 

Zarówno w piątek, jak i w sobotę Muzeum przyjmuje dary związane z obrzędowością bożonarodzeniową. Mogą to być kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroje świąteczne, listy do św. Mikołaja, fotografie, grafiki, zabawki.

Thesaurus Cracoviensis

ul. Księcia Józefa 337

(wejście i wjazd do oddziału od ul. W. Oszustowskiego)

30-243 Kraków

www.muzeumkrakowa.pl

www.facebook.com/muzeumkrakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy