Komunikat archiwalny

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wydarzenia

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na wydarzenia
Fot. Krakowskie Forum Kultury

W STARYM KINIE

9 stycznia, godz. 19:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Zapraszamy na cykl niezwykłych spotkań filmowych "W starym kinie", w czasie których będzie można zobaczyć perły przedwojennego kina polskiego poprzedzone prelekcją filmoznawców i fachowców związanych z magią srebrnego ekranu. Cykl W Starym Kinie ma na celu przypomnienie klasyki kina. Spotkania filmowe są znakomitą okazją do zapoznania się z dawnym kinem polskim. 

Podczas cotygodniowych spotkań (każdy wtorek) odbywa się prelekcja dotycząca filmu, następnie pokaz filmu oraz dla zainteresowanych dyskusja przy filiżance herbaty.

W tym tygodniu zapraszamy na projekcję filmu ABC miłości” (1935), w reżyserii Michała Waszyńskiego.

Zapraszamy do zapisów w wydarzeniu na profilu Facebook KFK:

https://www.facebook.com/events/932136290277523/

Wstęp wolny.

W Starym Kinie Styczeń.jpg

GRUPA AD HOC: SPLOT (PREMIERA)

10 stycznia, godz. 19:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Grupa AD HOC prezentuje cykl: W 60 minut dookoła

Zapraszamy Was w podróż po świecie improwizacji, w którą wyruszamy bez mapy, kompasu i planu. Nie wiemy, kim ani gdzie będziemy; nie wiemy, w jakiej czasoprzestrzeni rozgrywać się będą budowane na scenie opowieści, z ilu złożą

się wątków ani ilu zasiedli je bohaterów. Jak w każdej podróży bez planu – będzie nieprzewidywalnie, wariacko i śmiesznie.

PREMIERA NOWEGO IMPROWIZOWANEGO FORMATU: SPLOT

Codziennie mijasz setki nieznajomych osób, przeciskasz się obok nich w autobusach i tramwajach, wpadasz na nich w windach, przechodzisz obok w biurach, kawiarniach i urzędach. Często z tych nieznaczących spotkań nie wynika nic, czasem wpływają na nas w mniej lub bardziej oczywisty sposób. Grupa AD HOC ma ochotę zbadać takie sploty nieznajomych dróg trochę bliżej.

Przypadkowe miejsce. Przypadkowi ludzie, z których każdy skądś przyszedł i dokądś podąża. A może wspólnie zbadamy ich ścieżki - te, które ich tu przywiodły i te, którymi pójdą dalej? Dołączysz? Zapraszamy!

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) 25 zł (w dniu wydarzenia)

 

Z CYKLU „POPRZEZ KRESY”: DROGA DO WILNA

11 stycznia, godz. 17:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

„Poprzez Kresy” to kontynuacja zapoczątkowanego przed laty w Śródmiejskim Ośrodku Kultury (obecnie KFK) cyklu spotkań poświęconych dziejom i kulturze Lwowa oraz Kresów. Autorem pomysłu i całego przedsięwzięcia jest Piotr Korpanty, „lwowianin z wyboru”, który z pasją badacza - amatora niestrudzenie „oprowadza” nas po kolejnych obiektach miast i kresowych regionów, ilustrując swój ciekawy wykład bogatą kolekcją przeźroczy. 

Tematem spotkania będzie omówienie miejscowości, leżących przy trasach dojazdowych do centrum Litwy – Wilna.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na wydarzeniu Facebook: https://www.facebook.com/events/387784868342990/

 

AMERYKAŃSKIE CZWARTKI W KFK

KLASYKA FILMU AMERYKAŃSKIEGO

11 stycznia, godz. 18:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Krakowskie Forum Kultury, wraz z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie zaprasza na Amerykańskie czwartki w KFK. Projekt zakłada cotygodniowe spotkania, w czasie których odbywać się będą – na zmianę - English Language Club oraz projekcje Klasyki Filmu Amerykańskiego.

W tym tygodniu zapraszamy na cykl filmowy poświęcony klasyce filmu amerykańskiego, który odbywać się będzie w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2 o godz. 18:00. Filmy będą prezentowane w języku angielskim. Będzie to wspaniała okazja do nauki języka i miłego spędzenia czasu wśród miłośników kina. 

11 stycznia odbędzie się projekcja: Kto sieje wiatr – Inherit the Wind (1960) w reżyserii Stanley’a Kramer’a.
Wstęp wolny.

Amerykańskie Czwartki Plakat.jpg

KRAKOWSKI KLUB PODRÓŻNIKÓW

Anna Szaleńcowa: Meksyk. Selva i piramidy Majów.

11 stycznia, godz. 19:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Południe Meksyku jest niesamowite. W gęstych, tropikalnych lasach, zwanych tu selva, ukryły się skarby cywilizacji, która odeszła. Wielkiej cywilizacji prekolumbijskiej. Nie została ona podbita przez konkwistadorów, ale gdy oni przybyli, już właściwie nie istniała. Tylko w selwie żyli jej spadkobiercy, którzy powoli zapominali o swojej wielkiej przeszłości. A przeszłość była naprawdę wspaniała. Wielkie miasta, kamienne świątynie, rzeźbione posągi królów i kapłanów, skomplikowana religia i mitologia, rozwinięta matematyka i astronomia. Gdyby to wszystko przetrwało, wzbogaciłoby zasób wiedzy ludzkości. Niestety, przyszli ludzie, którzy nie rozumieli tego, że ludzie są różni. Dlatego chcieli, niekiedy w dobrej wierze, przerobić ich na takich samych. Więc kazali spalić księgi, odrzucić przeszłość. Majowie zamilkli. Zapomnieli, że kiedyś tworzyli kroniki, poematy, pieśni i modlitwy. Dopiero po latach naukowcy odczytali majowskie hieroglify i powoli przywracają ludzkości historię zaginionej cywilizacji. Dziś na Jukatan przyjeżdżają turyści, by podziwiać architekturę dawnych Majów, ale też cieszyć się przyrodą i kulturą współczesnych mieszkańców Jukatanu. Ludzi żyjących w selwie, w cieniu piramid swych przodków.

Krakowski Klub Podróżników Styczeń.jpg

GRAND CANYON OCZAMI POLSKICH KAJAKARZY

WERNISAŻ/WYSTAWA

12 stycznia, godz. 14:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

  • 14:00 Wernisaż w Galerii Lamelli KFK z udziałem Konsula Generalnego USA w Krakowie, Waltera Braunohlera
  • 14:30 Spotkanie z rzecznikiem wyprawy kajakarskiej, Łukaszem Pająkiem

Na nietypową wystawę Grand Canyon Oczami Polskich Kajakarzy składają się trzy części – wystawa plenerowa na Małym Rynku, wystawa w Galerii Lamella Krakowskiego Forum Kultury oraz… spotkania z niezwykłymi śmiałkami, którym udało się zrealizować marzenie o wyprawie kajakarskiej do Stanów Zjednoczonych i spływie Wielkim Kanionem Kolorado. To nie tylko zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz pasjonująca historie członków Akademickiego Klubu turystyki Kajakowej Bystrze AGH, to także ogrom informacji geologicznych i zastrzyk motywacji do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy!

Wystawę obejrzeć będzie można do 5 lutego.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie

 
 

KFK DLA DZIECI

KLUB RODZICÓW

9 stycznia, godz. 10:00

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Klub Rodziców w Krakowskim Forum Kultury jest miejscem otwartym na potrzeby rodziców i dzieci do 3 roku życia. Przychodząc tu, wkraczasz w przestrzeń nieformalnych towarzyskich spotkań, zyskujesz okazję do rozmów i dzielenia się swoimi rodzicielskimi radościami i troskami. 

Dzieci zyskują przestrzeń do zabawy i zdobywania cennych doświadczeń z rówieśnikami. Dzieciom oferujemy całą gamę zajęć stymulujących, rozwijających dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Rodzicom oferujemy spotkania ze specjalistami, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów związanych z wychowaniem dzieci. W trakcie spotkań ze specjalistami dzieci będą miały zapewnioną profesjonalną i wykwalifikowaną opiekę.

W tym tygodniu wspólnie z rodzicami zrobimy ogromnego bałwana. Będziemy używać kleju, taśm i nożyczek.

Zapraszamy do zapisów w wydarzeniu na Facebook: https://www.facebook.com/events/140157663350970/

Opłata za zajęcia: 1 zł od osoby dorosłej.

 

RODZINNE MUZYKOWANIE

13 stycznia, godz. 10:30

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Rodzinne muzykowanie w KFK to po prostu zaproszenie do spędzenia przedpołudnia z muzyką klasyczną i rozrywkową, wzbogacone o komentarze z zakresu historii muzyki i instrumentarium. 

Muzyka klasyczna jest zbyt dynamiczna aby więzić dzieci w fotelach. W czasie tych koncertów najmłodsi nie tylko słuchają muzyki i poznają instrumenty, ale przede wszystkim miło spędzają czas i nie są do niczego zmuszani, a już na pewno do siedzenia cicho. 

Wysoki poziom artystyczny sprawia, ze jest to interesujące wydarzenie i dla dorosłych, i dla dzieci w wieku do lat 7.

Zapisy na zajęcia: http://bit.ly/StrefaZajecKFK

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/709743345862664/

Bilety: 10zł/os

 

WARSZTATY KREATYWNEJ PLASTYKI
Dla Dzieci z klas 1-3

13 stycznia, godz. 10:30

Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2

Serdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty plastyczne, łączące w sobie elementy pracy z papierem oraz surowcami wtórnymi. 
Uczestnicy warsztatów w sposób twórczy będą uczyć się nowych technik artystycznych, eksperymentować z różnorodnością materiałów oraz rozwijać zmysł estetyki. 

W tym tygodniu: Przybornik na biurko

Kredki, nożyczki zwykłe i karbowane, dziurkacze, naklejki czy ulubione flamastry – co z tym wszystkim zrobić, aby nasze biurko było kreatywnym miejscem twórczych działań, a nie artystycznym nieładem ? Zaradzimy temu problemowi tworząc modułowe przyborniki na biurkowe akcesoria, wykorzystując materiały upcyklingowe, takie jak puszki, papierowe rolki czy pojemniczki po kremach.

Zapisy na zajęcia: http://bit.ly/StrefaZajecKFK

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/127631191242094/

Bilety: 10zł/os

Kreatywna plastyka Plakat.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się