Komunikat archiwalny

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na czerwcowe wydarzenia

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na czerwcowe wydarzenia
Fot. Nowohuckie Centrum Kultury

8, 9 czerwca (czwartek, piątek), g. 9.00 i 11.00, sala kameralna

„Piotruś Pan” – musical Teatrzyku Muzycznego KAMYCZEK

Bardzo współczesna adaptacja bajki J.M. Barrie, w zabawny sposób opowiada o marzeniach i powrocie do Krainy Dzieciństwa. Musical oparty na muzyce zespołu ABBA.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Ewa Nazim-Zygadło

bilety: 10 zł

7 czerwca (środa), g. 17.00, studio teatralne 209 

„Świat wewnętrzny” – Teatr Ancymon

Najnowszy spektakl dziecięcego Teatru Ancymon, inspirowany książką „Wielka księga uczuć” Grzegorza Kasdepke.

Zapraszamy do wyjątkowego przedszkola, gdzie wraz z sympatyczną Panią Miłką, teatralnym Pajacykiem  i bystrymi przedszkolakami poznamy i zrozumiemy to, co tkwi wewnątrz każdej żywej istoty. Emocje, bo o nich mowa są naszymi stałymi towarzyszami od narodzin aż do śmierci. Umilają, ale też uprzykrzają codzienność. Czym one właściwie  są ? Kiedy się pojawiają ? Jak je rozpoznać? Jakie są ich funkcje i rodzaje? Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami ?  Dowiemy się tego wszystkiego podczas teatralnej podróży do świata wewnętrznego  człowieka.

Scenariusz i reżyseria: Marlena Topolska

bilety: 10 zł

8 czerwca (czwartek), g. 19.00, studio teatralne 209

„Złudzenie” – spektakl autorski w wykonaniu Młodzieżowego Teatru Empiryk

Osoba sięgająca po sławę musi zmierzyć się ze swoimi słabościami i wymaganiami otaczającego świata. Wraz z popularnością rośnie odpowiedzialność i presja. Coraz trudniej jest poradzić sobie z własnym „ja”. Siedemnastoletnia Alex wygrywa program muzyczny „Mam Głos”. Otwierają się przed nią drzwi do świata show biznesu. Jednak okazuje się, że sława ma też swoją ciemną stronę. Jak Alex zachowa się w obliczu niełatwych wyborów i ich konsekwencji?

Reżyseria: Kajetan Włodarczyk

Scenariusz: Kajetan Włodarczyk

Opieka artystyczna: Marlena Topolska

bilety : 15 zł

8 czerwca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

„ROZTAŃCZONE TENISÓWKI”

Widowisko w stylu tańca nowoczesnego przeplatane scenami teatralnymi w ujęciu nieco humorystycznym i współczesnym. Tematem przewodnim są różne oblicza miłości. Wszystko w oparciu o dynamiczny taniec gwarantuje widzom świetną zabawę.

W przedstawieniu biorą udział młodzi artyści będący uczestnikami kursów tańca Disco, oraz Zespołów Tańca Nowoczesnego „Klips”, „Klipsik”, „Enigma” i „Flesz Dance”.

Choreografia i przygotowanie: Katarzyna Trynka-Ropa

bilety: 15 zł

9 czerwca (piątek), g. 19.00, sala kameralna

ORIENTAL NIGHT ‘2017 – Gala Tańca Orientalnego

Scenariusz i reżyseria koncertu: Ada Tabaka „Sakina”

Taniec orientalny to niezwykły pokaz piękna, radości z bycia kobietą, forma kontemplacji własnego ciała oraz pełna przygód podróż do własnego wnętrza. Podróż w poszukiwaniu pewności siebie. Pozwala nawiązać kontakt z własną kobiecością, oswoić i zaakceptować swoje ciało, a także nauczyć się czerpać z niego przyjemność, radość i siłę. Taniec orientalny wykorzystuje to, co każda kobieta ma w sobie najlepszego, niezależnie od wieku, sylwetki, czy doświadczenia. Zwiększa otwartość, gotowość do przekraczania własnych ograniczeń, uczy dostrzegać i wydobywać kobiece piękno, uczy wiary we własne możliwości, otwiera drogę w głąb siebie.

To naturalna terapia uwalniająca od stresu i napięć oraz sprawdzona recepta  na zdobycie wdzięku i elastyczności.

Zakończenie sezonu tanecznego 2016/ 2017 w orientalnie bajecznym wydaniu !
W tym roku uczestniczki kursu tańca brzucha zaprezentują rezultaty swojej pracy w szczególnym artystycznym wydaniu. Zapraszamy wszystkich pasjonatów tańca, znajomych i przyjaciół,  wszystkich tych, z którymi chcielibyśmy podzielić się tanecznymi doświadczeniami i zaprosić do udziału we wspaniałej tanecznej uczcie!

Na przystawkę – konkurs klasycznego tańca orientalnego w kategorii amatorskiej

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w pozytywnej atmosferze rozpocząć przygodę  z tańcem orientalnym w scenicznym wydaniu.

Skład jury: Gabriela Lupa, Marzena Antas, Dżipsi, Sakina

Danie główne – kolorowe i pachnące orientem pokazy tańca arabskiego

Wystąpią:  zespół Maram, grupa taneczna z Novej Szkoły Tańca, Saliha, Ula, Sihir Amar.

A na deser – pokazy w wykonaniu Gwiazd sceny orientalnej

Wystąpią: Marzena Antas, Gabriela Lupa, Dżipsi oraz Sakina!

Bilety: 5 zł

10 czerwca (sobota), g. 15.00 – 22.00, łąka między NCK i os. Centrum E

Dni Nowej Huty 2017

Wielkie, plenerowe święto „najmłodszej siostry Krakowa” – Nowej Huty!

Przyjdźcie całymi rodzinami na festyn pełen atrakcji – czekać na Was będą między innymi: wesołe miasteczko, prezentacje służb mundurowych, gry, konkursy, stoiska nowohuckich instytucji kultury oraz strefa gastronomiczna.

Na scenie plenerowej wystąpią amatorskie zespoły wokalne i taneczne oraz GWIAZDY WIECZORU – STACHURSKY DANCE PROJECT oraz JORRGUS.

wstęp wolny

10 czerwca (sobota), godz. 18.00 oraz 20.00, Studio KCC

Wieczór premier grupy tańca współczesnego a g i t a t u s

W programie najnowsze spektakle w choreografii Moniki Godek i Marty Wołowiec.

Grupa tańca współczesnego   a g i t a t u s   założona przez Monikę Godek, działa w Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie od 2005 roku. Skupia młodych ludzi poszukujących własnych przestrzeni twórczych, którzy poprzez taniec i ruch uczą się siebie, tworzą własny alfabet znaczeń, przełożonych na gest, emocje i dźwięk. Poszukując w przestrzeni tańca współczesnego i teatru ruchu, kształcą nie tylko ciało, ale też umysł i ducha. Tancerze zespołu budują własne światy malowane wyobraźnią, wytrwałością, talentem i twórczą pracą. Charakter i charyzma każdej z grup pobrzmiewa w kolejnych choreografiach, tworzonych przez pedagogów zespołu, wsłuchujących się w zainteresowania, pomysły i twórcze potrzeby młodych tancerzy. Budowane, w dialogu z nimi, spektakle i etiudy prezentowane są na scenach krakowskich, a także na deskach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Swoją działalnością   a g i t a t u s   chce przyczyniać się do popularyzacji teatru tańca, wciąż nowego i rozwijającego się gatunku sztuki.

W wieczorze wystąpią trzy grupy zespołu: agitatus, agitatus_1 oraz agitatus_2.

bilety: 15 zł

10 czerwca (sobota), g. 20.00, studio teatralne 209

„Sinobrody” – PREMIERA Teatru Ab Intra

Spektakl inspirowany dramatem „Sinobrody – nadzieja kobiet” Dea Loher.

Opowieść o Sinobrodym mówi o takim prześladowcy, mrocznym mężczyźnie, który zamieszkuje w psychice każdej kobiety, o wewnętrznym drapieżniku. Jest on bardzo konkretną, niezaprzeczalną mocą, o któ­rej nie wolno zapominać i którą trzeba opanować. Aby opanować naturalnego drapieżnika psychiki, kobieta musi dysponować wszystki­mi swymi instynktownymi zdolnościami.
– C.P.Estes

Kobieta otwiera bramy do podziemnych komnat swojego umysłu, gdzie drapieżne mroki męskiej i kobiecej energii przenikają się wzajemnie w morderczym tańcu.

bilety: 15 zł

12 czerwca (poniedziałek), g. 20.00, studio teatralne 209

„Witek” – spektakl autorski w wykonaniu Teatru Ab Intra

Zakończenie sezonu teatralnego

Czy nadmiar rodzicielskiej uwagi może być równie szkodliwy co jej brak?

Co się dzieje, gdy rodzina gnieździ się w ciasnym mieszkaniu, gdzie atmosfera jest gęsta niczym dym z kościelnego kadzidła, a relacje bardziej napięte niż sutanna brzuchatego księdza?

Odpowiedzi na te pytania, to dopiero początek szczerego dialogu, który dotyka naszych najintymniejszych miejsc. Miejsc, których wstydzimy się pokazywać. Historia dorastającego Witka pokazuje nam, jak bardzo pragniemy szczerości, jednocześnie bojąc się własnego obnażenia. Kontrowersyjne wątki byłyby tylko zabawnym banałem, gdyby nie fakt, że historia jest prawdziwa, boleśnie prawdziwa.

Reżyseria: Łukasz Hanczakowski

Scenariusz: Łukasz Hanczakowski

Opieka artystyczna: Marlena Topolska

bilety: 15 zł

17 czerwca (sobota), g. 20.30, scena plenerowa przed NCK

11. Noc Teatrów - PIASKOWNICA - Teatr Ab Intra

Spektakl według dramatu Michała Walczaka

Ona i on w piaskownicy. On zajmuje się samochodem i figurką Batmana, ona – lalką. Próba wspólnej zabawy kończy się kłótnią. Ona grozi, że pójdzie do innej piaskownicy. On stara się jej zaimponować i zjada dżdżownicę, co ona kwituje słowem „idiota!”. Wbrew pozorom Piaskownica Michała Walczaka nie jest sztuką o dzieciach i dla dzieci. To przede wszystkim opowieść o dorosłych ludziach, którzy są złaknieni miłości, a jednocześnie jak ognia unikają zaangażowania. „Chciałem zdemaskować, zdjąć patetyczność z tematu związków uczuciowych między ludźmi. Dorośli też są, doświadczając miłości, nie tylko dramatyczni, ale i śmieszni, bezradni, bliscy w reakcjach dzieciom z piaskownicy” – mówi dramatopisarz o swoim tekście.

– Justyna Skalska, KARNET

On: Tomasz Machnicki

Ona: Ewa Ilczuk

Reżyseria: Marlena Topolska

18 czerwca (niedziela), godz. 17, scena plenerowa  NCK

koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

 W koncercie wystąpią wszystkie grupy pracujące w zespole: grupy dziecięce, młodzieżowe i zaawansowane a także kapela ludowa zespołu. Równocześnie jest to koncert na zakończenie sezonu kulturalnego zespołu 2016/2017. W programie koncertu m.in. pieśni i tańce regionu kurpiowskiego, sądeckiego, przeworskiego, spiskiego, łowickiego, żywieckiego a także polskie tańce narodowe.

Wstęp wolny

 

Wystawy w NCK czerwiec 2017

  • GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO W KRAKOWIE

Stała wystawa malarstwa

wystawa czynna: wtorek – sobota, g. 11.00-19.00; niedziela, g. 12.00-19.00

z powodu remontu, w terminie 12.06 – 15.09 2017r. wystawa nieczynna

bilet: 10 / 8 zł

  • 10 kwietnia – 5 czerwca, Galeria Podróżników

KAROLINA ŻABA – Chiny. Piąta strona świata

wystaw fotografii

wstęp wolny

  • 20 kwietnia – 4 czerwca, FOTO-GALERIA

RYSZARD CABAŁA – fotografia w technice gumy chromianowej

wstęp wolny

  • 22 kwietnia – 8 czerwca, Biała Galeria CENTRUM

JERZY WROŃSKI – obrazy – reliefy i  kopciogramy

wstęp wolny

  • 17 maja – 8 czerwca, Czarna Galeria CENTRUM

WITOLD URBANOWICZ – malarstwo

wstęp wolny

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się