Komunikat archiwalny

Do 2xSztuka - warsztaty w Muzeum Narodowym

Do 2xSztuka - warsztaty w Muzeum Narodowym
Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie

Do 2xSZTUKA to wyjątkowe warsztaty do udziału, w których zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych. Uczestnicy pracują równocześnie, ale w dwóch oddzielnych grupach, każdą z nich prowadzi inny artysta edukator. Pracę warsztatową poprzedza wspólne zwiedzanie wybranej ekspozycji, zajęcia kończą się zaś wzajemnym oglądaniem powstałych podczas warsztatów prac.
Warsztaty w ramach cyklu Do 2xSZTUKA odbywają się na wybranych wystawach czasowych.

18 marca, g. 12.30–14:30
Kamienica Szołajskich, pl. Szczepański 9
wystawa Potęga awangardy
W kształcie i po wierzchu, czyli o buncie artystów

Czy można zobaczyć świat od wewnątrz? W jaki sposób pokazać przedmiot z kilku stron jednocześnie? Być może taki obraz świata jest dużo bliższy rzeczywistości. Na zajęciach dowiemy się jakie znaczenie miał ruch awangardowy i w jak to się stało, że kolaż zapoczątkował działania przestrzenne związane ze sztuką współczesną. Na warsztatach będziemy tworzyć prace, inspirując się dziełami artystów zaprezentowanych na wystawie Potęga awangardy.


Prowadzenie: Blanka Dudek i Anna Pichura

  • Blanka Dudek – artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.
  • Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Ważne informacje:

  • Warsztaty dla dzieci (preferowany wiek: 7-10 lat) i dorosłych;
  • Wstęp: 10 zł od osoby;
  • Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl;
  • podczas rezerwacji proszę podąć imię, nazwisko oraz wiek dziecka, a także nazwisko osoby dorosłej, która będzie uczestniczyła w warsztatach;
  • W warsztatach mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, którym nie towarzyszą dzieci

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Wyszukiwarka ulg
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się