Informator rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Informator Krakowskiej Rodziny edycja 2022

Przedstawiamy Państwu piątą edycję Informatora Krakowskiej Rodziny. Publikacja stanowi praktyczne kompendium na temat licznych działań prowadzonych na rzecz rodzin w Gminie Miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodzinna

Kraków to miasto aktywnie rozwijające i otwierające się na nowych mieszkańców. Każdego roku coraz więcej osób decyduje się zamieszkać i założyć rodzinę w naszym mieście. Doceniają oni zarówno wielkie tradycje miasta jak i dynamiczność we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Wybierają Kraków, bo uważają, że to dobre miejsce do życia – ze względu na przyjazne warunki:  zatrudnienie, edukację, dostępność dla wielu grup społecznych. Młodzi ludzie przyjeżdżają tu, by pracować,a w konsekwencji osiedlają się i zakładają rodzinę. Wraz z intensywnym rozwojem miasta zmienia się i poszerza atrakcyjna oferta dla krakowian, która obejmuje nie tylko ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe, ale również liczne udogodnienia codziennego życia.

Pośród codziennych obowiązków cenną wskazówką dla wszystkich członków krakowskiej społeczności lokalnej, a w szczególności dla rodziców, okazuje się być usystematyzowana wiedza i informacja, dotycząca dostępności do różnych form opieki nad dziećmi, świadczeń socjalnych czy oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Oferuje im to publikacja przygotowana przez Urząd Miasta, pod nazwą Informator Krakowskiej Rodziny – stanowiąca wyjątkowe kompendium wiedzy przedstawiające szeroki wachlarz dostępnych w Krakowie usług i rozwiązań dla rodzin.

Piąte wydanie Informatora Krakowskiej Rodziny zostało przygotowane przez Urząd Miasta Krakowa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz jednostkami i spółkami miejskimi.

Wydawnictwo zawiera praktyczne i ważne informacje dla osób, które mieszkają w Krakowie. W publikacji odnajdą Państwo szeroki zakres przydatnych danych dla każdego Mieszkańca - począwszy od zawierania małżeństwa, dostępnych udogodnień dla młodych rodziców, opieki i edukacji dzieci, możliwości przystąpienia do programu Karta Krakowska, oferty kulturalnej, sportowej i społecznej, dostępnych programów pomocowych czy nawet warunków segregacji odpadów i funkcjonującego w Mieście systemu komunikacji miejskiej oraz sieci ciepłowniczej.

Edycja 2022 Informatora została przygotowana w formie elektronicznej. Mamy nadzieję, iż będzie to dla Państwa przydatna lektura, umożliwiająca dostęp do aktualnych informacji oraz pomagająca odpowiedzieć na wiele pytań krakowskich rodzin.

Z pełną treścią Informatora Krakowskiej Rodziny 2022 można zapoznać się tutaj: PDF

okładka IKR 2022 z szarfą

pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2022-12-22
Data aktualizacji: 2022-12-22
Powrót