Salezjański Ruch Troski o Młodzież SALTROM

Adres siedziby:
Różana 5 , 30-305 Kraków
Telefon:

12 269 30 00

Opis:

SALTROM czyli Salezjański Ruch Troski o Młodzież jest stowarzyszeniem prowadzonym przez pedagogów, wychowawców, Salezjanów i wolontariuszy. Naszym celem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Prowadzimy działalność: wychowawczą, profilaktyczną i edukacyjną, inspirowaną duchem miłości, dobroci, wrażliwości i otwartości św. Jana Bosko – przyjaciela i wielkiego wychowawcy młodzieży. W naszej pracy posługujemy się jego systemem uprzedzającym i staramy się wychowywać młodych ludzi na “dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”.

Prowadzona przez Stowarzyszenie działalność:   

świetlica dla dzieci  „Świat Dziecka”, świetlica dla młodzieży   „Oratorium Przy Różanej 5”, „Saltrom Gospel Choir", „Korepetycje za jeden uśmiech”, „Yacht Club Saltrom”, poradnia pedagogiczno psychologiczna, wypoczynek dla dzieci i młodzieży, "Wolontariat po godzinach", kursy i szkolenia, dożywianie. Dla mlodzieży organizowane są bezpłatne zajęcia sportowe (treningi siatkówki i koszykówki), taneczne (warsztaty tańca towarzyskiego, hip – hop, breakdance, jazz) i muzyczne.

Nasza misja

Wychowujemy młodych ludzi do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wspieramy ich w odkrywaniu i realizowaniu własnych pasji dla dobra innych. Pomagamy dzieciom i młodzieży aktywnie i twórczo spędzać czas wolny w oparciu o system wychowawczy ks. Jana Bosko. Współtworzymy środowisko sprzyjające integralnemu rozwojowi naszych podopiecznych i ich rodzin.

„Korepetycje za jeden uśmiech”

inicjatywa wspierająca uczniów, którzy pochodzą z biednych rodzin, mają trudności w nauce, którzy chcą poszerzyć swoje zasoby wiedzy. Z korepetycji korzystają uczniowie kierowani przez pedagogów, wychowawców, kuratorów oraz rodziców. Zajęcia odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Różanej 5 w Krakowie, 12 269-31-10

Oferowane ulgi:
Partnerzy
Newsletter
Zapisz się