Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki - Klub Kultury Przegorzały

Adres siedziby:
Kamedulska 70 , Kraków
Telefon:

12 429 90 52

Kontakt e-mail:
Opis:

Kameralny Klub Kultury położony w Przegorzałach, pięknej dzielnicy Krakowa, u stóp Lasku Wolskiego. Organizacyjnie należy do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, znanej krakowskiej instytucji kultury. Dysponuje w pełni wyposażonym i nowoczesnym zapleczem i jest pozbawiony barier architektonicznych.

Prowadzi zajęcia całoroczne dla dzieci, młodzieży i seniorów, organizuje międzypokoleniowe wycieczki a także realizuje Akcję Lato i Zima w Mieście dla dzieci szkolnych. Wśród imprez kulturalnych organizuje nieregularnie „Warsztaty Wytwórni Filmowej" dla pasjonatów animacji poklatkowej i krótkich form fabularnych  oraz „Artystyczne Uwertury" - zajęcia otwarte o zmiennej tematyce, przeznaczone dla dzieci ich rodziców, dziadków, rodzeństw i wszystkich innych osób dużych i małych, które czują w sobie pasję twórczą. Raz w miesiącu odbywają się imprezy z cyklu „Lokalnie-kulturalnie" czyli wernisaże twórców amatorów często połączone z koncertami muzycznymi.

Klub Przegorzały otrzymał w 2013 tytuł Miejsca Przyjaznego Maluchom oraz list gratulacyjny w konkursie na Miejsca Przyjazne Seniorom 2012. Mottem klubu są słowa Pablo Picasso „Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia"   oraz wiara w to, że wartościowe działania kulturalne nie dzieją się wyłącznie centrum miasta, lecz również na jego obrzeżach.

Partnerzy
Newsletter
Zapisz się