Mecenasi VII edycji projektu

Mecenasi VII edycji projektu
Fot. Anna Szymańska, Fundacja Czas Dzieci

Wszystkich ludzi wielkiego serca zapraszamy do włączenia się w akcję i pomoc krakowskim utalentowanym dzieciom. To dzięki Państwa pomocy mogą oni realizować swoje pasje i marzenia oraz z każdym dniem przybliżać się do wyznaczonego celu.

 

 

 

 

konsul Czarnogóry.jpgKonsul Honorowy Czarnogóry w Krakowie - Marcin Ruta, Biznesmen z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości i metalowej. Członek Rady Patronackiej Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Puławskiego. Laureat nagrody specjalnej 25-lecia wolności RP.

Wrażliwy na problemy społeczne i aktywnie uczestniczący w ich rozwiązywaniu. Angażuje się w inicjatywy na rzecz najmłodszych. Dzięki jego wsparciu, trzydzieścioro niewidomych dzieci mogło wyjechać na ferie zimowe. Swoimi działaniami wspiera również Fundację dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Niepełnosprawnych Intelektualnie w Krakowie.

 

 

kościoły protestanckie.jpgKrakowskie Kościoły Ewangeliczne - W trakcie tegorocznego Wielkopiątkowego nabożeństwa krakowskich Kościołów ewangelicznych już po raz trzeci odbyła się zbiórka pieniężna, która w całości została przekazana na realizację programu. Dzięki zebranym funduszom będziemy mogli pomóc szczególnie utalentowanym dzieciom biorącym udział w projekcie opłacając ich zajęcia, obozy kondycyjne lub zakup potrzebnych pomocy naukowych.

 

 

 

Anikino.jpgAnikino - Kraina Zabaw Dziecięcych - największe centrum zabaw dziecięcych w Krakowie działające nieprzerwanie od ponad 20 lat. Jednak Anikino to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych. To także zaangażowanie w różne projekty społeczne, m.in. Szlachetna Paczka, 5 Bieg Wielkich Serc, Wielka Parada Smoków.

Anikino jest także partnerem programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ wspierającego krakowskie rodziny wielodzietne.

 

 

kongregacja kupiecka - logo.jpgKrakowska Kongregacja Kupiecka - Niewiele jest w Polsce związków i stowarzyszeń o tak bogatym rodowodzie. Kongregacja trwała przez wieki, chlubiąc się nazwiskami słynnych krakowskich kupców i restauratorów. Oni to nadali kształty śródmiejskim kamienicom i pałacom, rozwijali samorządowe instytucje, wywierali wpływ na rozwój gospodarczy kraju. O ile uboższe byłyby tradycje i zwyczaje starego Krakowa, a także wiedza naszych przodków o dalekim świecie, gdyby zabrakło tutaj tak silnego i poręcznego elementu jakim byli podejmujący dalekie wyprawy kupcy, czy prowadzący handel w mieście kramarze, karczmarze, prasołowie i wielu innych. Kongregacja trwała przez wieki - także w czasie rozbiorów, będąc samorządową organizacją zawodową, opowiadającą się m.in. za swobodą handlu, za wolną konkurencja i przez to służącą społecznemu dobru. Te wielowiekowe tradycje usiłowano zburzyć, kiedy to administracyjnym nakazem Kongregacja została w 1949 r. rozwiązana. Wówczas nazywano kupców prywaciarzami, zdarto z nich cały szacunek dla zawodu, który dziś z tak wielkim trudem jest odbudowywany. Proces ten ułatwiają zachowane w Krakowie kupieckie tradycje, choć poginęły w większości przypadków wielkie przedwojenne firmy.

 

KHK - logo.jpgKrakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowieinspiruje i realizuje działania prowadzące do zwiększenia efektywności funkcjonowania krakowskich spółek komunalnych oraz świadczy usługi związane z sektorem gospodarki komunalnej. W skład grupy kapitałowej KHK SA wchodzą: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, które także wspierają projekt Mecenas Dziecięcych Talentów, oraz Agencja Rozwoju Miasta SA. KHK S.A. jest także właścicielem i operatorem Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

 

b_logo.pngMiejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. -to firma łącząca tradycję z nowoczesnością. W branży istnieje od 1906 roku, kiedy to ówczesny Prezydent Krakowa Juliusz Leo, podejmując decyzję o zarządzaniu wywozem śmieci z domów, ulic, placów oraz oczyszczaniem miasta, powołał Miejski Zakład Oczyszczania.

Od wielu lat firma systematycznie buduje wizerunek oparty na wysokich standardach świadczonych usług. Obok stale rozwijającego się z roku na rok zakresu i zasięgu usług wywozowych, buduje i eksploatuje nowoczesny kompleks instalacji zagospodarowania odpadów, takich jak sortownia odpadów selektywnie zbieranych, kompostownia i składowisko  odpadów komunalnych Barycz, instalacja do mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, zakład demontażu odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadzi również Punkty Selektywnego Gromadzenia Odpadów Komunalnych – LAMUSOWNIĘ. Wykonuje również usługi związane z utrzymaniem zimowego i letniego stanu przestrzeni miejskiej, w zakresie wynikającym z wygranych przetargów.

 

Instytucja wspierająca:

takie-kwiatki-logo-top.pngTakie Kwiatki - powstały w 2011 roku jako jeden z pierwszych blogów o florystyce w Polsce.

Po dwóch latach Maria, założycielka "Takich Kwiatków" zaczęła stawiać pierwsze kroki samodzielnie realizując zamówienia na bukiety i dekoracje i tak powstała pracownia florystyczna/kwiaciarnia "Takie Kwiatki".

Dziś nasza kwiaciarnia to zespół 5 osób. Na koncie mamy setki dekoracji i tysiące bukietów. Jako jedna z kilku firm w Polsce i jedyna z branży florystycznej zostaliśmy oficjalnym Success Story Facebooka.

Tagi: rodzina, pomoc

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR