Dla rodzin rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miejska wyprawka dla najmłodszych krakowian

Od 2017 roku miasto Kraków wita swych nowo narodzonych mieszkańców upominkiem w postaci Krakowskiej Wyprawki. Przekazanie tego symbolicznego podarunku jest wyrazem włączenia do społeczności Krakowa, mającym na celu budowanie już od najwcześniejszych lat więzi pomiędzy miastem i jego mieszkańcami.
Fot. Bogusław Świerzowski/ kraków.pl

Krakowska wyprawka zawiera zestaw przydatnych drobiazgów, które ucieszą krakowskich milusińskich i ich rodziców. To specjalnie zaprojektowane, bezpieczne i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów przedmioty powiązane tematycznie z Krakowem, jego historią i barwami.

Wraz z listem powitalnym od Prezydenta Miasta Krakowa najmłodsi krakowianie dostają między innymi zestaw tekstyliów, tj. kocyk, body, czapeczka – wszystko opatrzone lokalnymi symbolami, opracowanymi zgodnie z nowym systemem identyfikacji wizualnej miasta i z wykorzystaniem koloru niebieskiego – oficjalnej barwy Krakowa od XVI wieku; zabawkę – grzechotkę w postaci smoka z owieczką w brzuchu nawiązującą do znanej legendy oraz książeczkę dedykowaną maluchom.

Komu przysługuje Krakowska Wyprawka?

Podstawowym warunkiem otrzymania Krakowskiej Wyprawki jest zameldowanie dziecka na pobyt stały w Krakowie oraz wypełnienie i złożenie odpowiedniego dokumentu, czyli Zgody na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki w ciągu 90 dni kalendarzowych od urodzenia się dziecka.

Szczegółowe zasady akcji opisane są w Regulaminie, który dostępny jest tutaj

 

Jak złożyć dokument ?

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki można składać zarówno w sposób elektroniczny, jak i tradycyjnie.

W sposób elektroniczny

Zgodę na dostarczenie Krakowskiej Wyprawki dla dzieci meldowanych w Krakowie można przekazać również elektronicznie poprzez za pośrednictwem miejskiego Systemu Koordynacji Promocji (SKP) wypełniając formularz, który dostępny jest tutaj.

Osoby posiadające profil zaufany mogą przesłać zgodę także za pośrednictwem platformy e-PUAP.

W sposób tradycyjny

W przypadku, jeśli dziecko jest urodzone i meldowane w Krakowie – dokument należy czytelnie wypełnić przy rejestracji dziecka oraz zostawić w Urzędzie Stanu Cywilnego. Urząd potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu (zgody) poprzez stosowną adnotację na dokumencie zawierającą numer wniosku (kod), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu wraz z podaniem kodu.

Dla dzieci urodzonych poza terenem Krakowa, ale meldowanych na pobyt stały na terenie Miasta Krakowa dokument należy wypełnić czytelnie i następnie złożyć w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego 10, p. 704 i 705). Wydział Spraw Administracyjnych potwierdza złożenie wypełnionego dokumentu poprzez adnotację na liście oraz na Zgodzie (nadanie kodu), a także wydaje potwierdzenie złożenia dokumentu.

Do Wydziału Spraw Administracyjnych UMK należy także zgłosić się z wypełnioną Zgodą w razie elektronicznej rejestracji dziecka lub w przypadku, gdy dokument nie został złożony podczas rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krakowie. Procedura jest podobna jak w przypadku rejestracji dziecka urodzonego poza Krakowem i meldowanego na pobyt stały.

Dokument w wersji papierowej (formularz zgody) jest dostępny tutaj.

Doręczenie wyprawki
Przesyłki z wyprawką są dostarczane przez kurierów bezpośrednio na adres zameldowania (lub adres korespondencyjny), podany w formularzu przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka w terminie do 21 dni od przyjęcia zgody. Przesyłki są dostarczane przez kurierów bezpośrednio na wskazany adres. Po otrzymaniu powiadomienia o przesyłce od firmy kurierskiej istnieje możliwość przekierowania przesyłki do dogodnego dla siebie paczkomatu.

 

Kontakt:

Podmiotem odpowiedzialnym za organizację Krakowskiej Wyprawki jest Wydział Komunikacji Społecznej UMK. Projekt jest realizowany we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego w Krakowie oraz Wydziałem Spraw Administracyjnych UMK.

  • Wydział Komunikacji Społecznej UMK, pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków; 12 616 13 93, 12 616 60 51, e-mail: krakowska.wyprawka@um.krakow.pl
  • Urząd Stanu Cywilnego, os. Zgody 2, 31-949 Kraków; tel. 12 616 88 56
  • Urząd Stanu Cywilnego, ul. Lubelska 29, 30-003 Kraków; tel. 12 616 55 44, faks: 12 616 55 20
  • Urząd Stanu Cywilnego, ul. Wadowicka 8W, 30-415 Kraków, tel. 12 616 55 30
  • Wydział Spraw Administracyjnych UMK, al. Powstania Warszawskiego 10, 31-541 Kraków; tel. 12 616 93 20, faks: 12 616 93 23.
pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Nowińska
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2021-02-09
Data aktualizacji: 2022-07-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź