Komunikat archiwalny

Partnerzy Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej 2017 nagrodzeni!

Partnerzy Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej 2017 nagrodzeni!
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

7.12.2017 r. w Teatrze Variete odbyła się Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm współpracujących z Urzędem Miasta Krakowa w realizacji Programu wspierającego rodziny wielodzietne, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig, radni oraz rodziny.

Podczas spotkania Partnerzy Roku odebrali statuetki dla najlepszego partnera oraz podziękowania za współpracę.

Wyboru Partnera Roku 2017 dokonała kapituła konkursowa na podstawie kilku kryteriów - ankiet wypełnianych przez beneficjentów programu, ocenie wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularności oraz udziału partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków podejmowanych na rzecz krakowskich rodzin. W skład kapituły weszli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, radnych oraz Prezydenta.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach:

  • Kultura i rozrywka – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie,
  • Sport, rekreacja i wypoczynek – Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino,
  • Oświata i wychowanie – Callan Szkoła Języka Angielskiego,
  • Zdrowie – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie,
  • Gastronomia i sklepy – Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.,  
  • Usługi – Kodak EXPRESS Pryzmat.

Wydarzenie zostało uświetnione najnowszą produkcją Teatru Variete, musicalem „Chicago” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.   

Program Krakowska Karta Rodzinna 3+ przeznaczony jest dla wielodzietnych rodzin, funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Karta Rodzinna 4+, a od 2014 r. Krakowska Karta Rodzinna 3+. Zainteresowanie programem jest ogromne. Według danych GUS z 2011 r., w Krakowie zamieszkuje 5139 rodzin z trójką dzieci oraz 1070 rodzin z co najmniej 4 dzieci. Razem rodzin 3+ jest więc ok. 6 200. W roku 2016
o Krakowską Kartę Rodzinną wnioskowało 5329 rodzin, zaś w okresie od 2 stycznia do 30 października 2017 roku wniosek złożyło już 4787rodzin, w tym do programu dołączyło 719 nowych rodzin.

Przy realizacji Karty współpracę z Miastem podjęło ok. 200 podmiotów gminnych   oraz komercyjnych i grono to regularnie się powiększa. Na stronie www.kkr.krakow.pl znajduje się pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem zniżek.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Zobacz także