Dla rodzin rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Dwór Czeczów zaprasza

3, 10, 17, 24 listopada godz. 9.30, godz. 10.30 zajęcia animacyjne dla dzieci wraz z rodzicami, prowadzenie: Anika Sztaba – Klub Rodziców

Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 0 do 3 lat oraz do ich opiekunów: rodziców, babć, dziadków. W programie m.in.: warsztaty multisensoryczne

Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami będą mogły dzięki zastosowaniu zróżnicowanych materiałów stymulować wszystkie zmysły. Będą się zatem bawić m.in. piaskiem kinetycznym, masą nie newtonowską, styropianem, mąką, kolorowym makaronem i innymi strukturami. Jest to niezapomniana wyprawa do krainy przeróżnych faktur, dźwięków, kształtów i kolorów.

4 listopada godz. 9.00 spektakl interaktywny dla dzieci w wykonaniu aktora Teatru Groteska Wojciecha Czarnoty z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek. Tematem zajęć będą postaci z bajek literackich. Będzie to interaktywny monodram uatrakcyjniony strojami i rekwizytami przywiezionymi z teatru.

4 listopada godz. 18.00 Finał konkursu Plastycznego „Jesień” wraz z koncertem w wykonaniu Katarzyny Słoty-Marciniec.

4 listopada godz. 18.00 Akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji „Wyspy Szczęśliwe” – Fundacji na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową. Wystąpią:

Niebieska - Aleksandra Samsonowska (uczestniczka The Voice of Poland) – skrzypce

Diana Król (uczestniczka You Can Dance)

Zespół Flamenco Fuente de la Amapola

Uczniowie Szkoły Muzycznej w Wieliczce

Zespoły tańca nowoczesnego z Dworu Czeczów: Sonit, Furia, Czadersi, MDS

Cheerleaders z Dworu Czeczów

Grupy baletowe z Dworu Czeczów

Bieżanowskie Trubadurki

Ponadto: warsztaty cyrkowe, malowanie buziek, zwierzątka z balonów, kiermasz ciast, wyrobów artystycznych, maskotek i in.

11 listopada godz. 17.00 Obchody Święta Niepodległości – spotkanie mieszkańców Starego Bieżanowa, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

14, 21, 28 listopada godz. 9.15 fitness dla mam z dziećmi, prowadzenie: Wiktoria Wolenista – Klub Rodziców

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy lub też poprawa ogólnej kondycji fizycznej poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, aby mama mogła wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim szkrabem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i dziecko.

15 listopada godz. 9.00 warsztaty teatralno-plastyczne inspirowane muzyką „Jaki kolor ma muzyka?”, prowadzenie Alicja Karczmarska-Strzebońska. Są to warsztaty twórcze inspirowane dziełami wybitnych twórców malarstwa jak: Kandinsky, Klee, Picasso.

15 listopada godz. 9.30 warsztaty chustonoszenia (wiązanie na plecach), prowadzenie: Wanda Hałuniewicz, certyfikowany doradca noszenia ClauWi – Klub Rodziców

Warsztaty dają odpowiedź na wiele pytania, m.in.: Jak dobrać odpowiednią chustę, jak prawidłowo ją zawiązać, jak nosić dziecko w chuście i które sposoby noszenia są najlepsze? Pozwolą także nabyć praktyczne umiejętności w tym zakresie.

Zajęcia dla dzieci do 2 roku życia.

16 listopada godz. 10.00 Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Rodziców – Klub Rodziców

Warsztat praktyczny dotyczący udzielania pierwszej pomocy noworodkowi i niemowlęciu w sytuacji zadławienia, bezdechu itd.

Zajęcia dla rodziców z dziećmi

16, 17 listopada godz. 8.00 praca nad przygotowaniem spektaklu z cyklu „Tajemnic teatru: Kalejdoskop bajek”, prowadzenie: Małgorzata Karpowicz-Dukat.

Podczas zajęć dzieci poznają ten najbliższy dla siebie teatr tzn. lalkowy, oparty na klasycznych bajkach. Na początku zajęć zawsze jest prezentowany omawiany element teatru — lalka, maska czy kostium. Pro­wadząca zajęcia omawia ich budowę, sposób poruszania się, umiejscawia w jakiejś scence. W drugiej części maluchy i starszaki próbują powtórzyć i utrwalić to, co poznały. Wszystko odbywa się w formie zabawy. W zaję­ciach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci — indywidualnie i zbio­rowo. Akcja prezentowanych scenek teatralnych jest prosta i dynamicz­na. Scenki z bajek wprowadzają dzieci w różnorodny świat ról.

Małgorzata Karpowicz – aktorka, absolwentka PWST w Warszawie na Wydziale Lalkarskim, związana z Teatrem GROTESKA, od 17 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci w cyklu Tajemnice Teatru

17 listopada godz. 9.00 warsztaty plastyczne inspirowane muzyką „Zaczarowany flet”, prowadzenie Alicja Karczmarska-Strzebońska. Są to warsztaty inspirowane baśnią braci Grimm. Tworzymy lalki wesołych szczurków i mini flety.

18 listopada godz. 9.30, godz. 10.30 „Kolorowe warsztaty migania dla dzieci” zajęcia ogólnorozwojowe, prowadzenie: Joanna Augustyniak – Klub Rodziców

Podczas warsztatów poznajemy wybrane znaki Polskiego Języka Migowego, które wplatane są w starannie dobrane zabawy, piosenki i wiersze. W poznawaniu niewerbalnej komunikacji pomagają nam barwy, plansze z obrazkami, pacynki i prezentacje. Poprzez wykorzystanie elementów komunikacji niewerbalnej w połączeniu z barwami rozwijamy zmysły dzieci, ich mowę ciała oraz koordynację ruchową. Barwne elementy warsztatów sprzyjają zapamiętywaniu znaków oraz pobudzają kreatywność i twórczą fantazję dziecka.

Zajęcia dla dzieci od 0 do 3 roku życia.

18 listopada godz. 9.30, godz. 10.30 zajęcia umuzykalniające metodą E.E. Gordona. Prowadzenie: Monika Madej – Klub Rodziców

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki). We wspólnej zabawie wykorzystywane są również takie akcesoria jak chusta Klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji, jak można się bawić muzyka i z muzyką.

Umuzykalnianie metoda Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania się. Dzięki nim dzieci zyskują także większą płynność mowy i lepsza dykcję. Ponadto pojawiają się i inne zalety, przede wszystkim większa zdolność koncentracji, co z kolei ma niebotyczny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. 

18 listopada godz. 18.00 wernisaż wystawy „Światłocień”: Aleksandra Anna Kowalska; grafika. Koncert zespołu Impast.

Zespół  Impast  powstał w listopadzie 2015 roku. Jego założycielką jest Aleksandra Kowalska, autorka tekstów i muzyki z gatunku poezji śpiewanej.

Pierwszy utwór napisany przez Aleksandrę Kowalską-  "Pacierz na dobranoc", powstał          w 2012 r.; do tej pory stworzyła ponad 100 utworów.Treść kompozycji dotyka miłości i wiary, a także piękna przyrody i malarstwa. 

21 listopada godz. 9.00 warsztaty Inspirowane Metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC); prowadzenie: Agata Olszak

Żyrafa ma największe serce ze wszystkich zwierząt. I jako jedyna potrafi nawiązać porozumienie z szakalem. Każdy ma w sobie trochę z szakala. O tym, jak do niego dotrzeć, dowiesz się podczas warsztatów: „W języku żyrafy”. Dlaczego rozmawiając ze sobą w tym samym języku, często nie potrafimy się porozumieć? Nie rozumiemy swoich intencji, stawiamy żądania, oskarżamy się, obwiniamy wzajemnie... i jesteśmy o krok od konfliktu. Zapraszam Was na warsztat, podczas którego dowiemy się, co wyzwala konflikty i co stosować w zamian? Nauczymy się, jak komunikować własne uczucia i potrzeby w sytuacjach napięcia, a także jak je rozpoznać u naszego rozmówcy. Poszukamy rozwiązania wybranych przez Was sytuacji konfliktowych.

Warsztat oparty jest na metodzie Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication), której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg. Metoda ta, zwana „językiem serca”, pozwala na porozumienie oparte na naszych uczuciach i potrzebach, które są wspólne dla nas wszystkich. Pokazując, na czym polega ona w praktyce, przekonamy się, że szczerość i otwartość w komunikacji to nie słabość, a siła.

Cele i korzyści szkolenia:

  • Poznanie komunikatów wywołujących konflikty
  • Poznanie budowy empatycznego komunikatu wg metody NVC
  • Przećwiczenie wyrażania swoich uczuć, potrzeb i próśb w sytuacjach konfliktowych
  • Zwiększenie umiejętności nawiązania porozumienia w sytuacjach napięcia
  • Zwiększenie świadomości na temat uczuć i potrzeb swoich i drugiej osoby

22, 24 listopada godz. 9.00 „Warsztaty z instrumentami” – warsztaty muzyczne przygotowane dla przedszkolaków przez Muzyka dla Smyka.

Maluszki podczas warsztatów słuchają krótkich koncertów, biorą udział w zabawach ruchowych, zagadkach, śpiewają piosenki, zapoznają się z brzmieniem, budową instrumentów i samodzielnie próbują na nich grać!

Podczas warsztatówka prezentowane:

  • saksofon, klarnet i gitarę elektryczną podczas warsztatów z instrumentami jazzowymi,
  • skrzypce, altówkę, wiolonczelę i gitarę klasyczną podczas warsztatów z instrumentami klasycznym,
  • tamburyn, trangiel, marakasy, bongosy, bęben ramowy, czynele, kastaniety, egg szhery, kij deszczowy, bębenek "szum morza" i wiele innych podczas warsztatów z instrumentami perkusyjnymi.

25 listopada od godz. 9.00 „Oko w oko ze sztuką - wokół światłocienia”; aktywne zwiedzanie wystawy pt. „Światłocień” w Galerii Dworu Czeczów. Spotkanie popularyzujące wiedzę o sztuce, adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Prowadzenie: Izabela Gajewska

25.11.2016, godz. 19.00 Koncert w wykonaniu zespołu Kraków Cover Band. Koncert poświęcony twórczości i działalności Marka Grechuty w dziesiątą rocznicę śmierci tego artysty.

26 listopada godz. 17.00 warsztaty biżuterii sutasz; poziom podstawowy, poziom zaawansowany (do wyboru). Prowadzenie: Sara Wojciechowska

 

Dwór Czeczów
ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 36
tel. 12 6513913, 12 6513911, 509590322
e-mail: biuro@dworczeczow.pl 
www.dworczeczow.pl

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-11-02
Data aktualizacji: 2016-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź