Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Nowe narzędzie planistyczne dla miast

2023-12-05

Kraków może już korzystać z narzędzia, które daje znowelizowana ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Mowa o Zintegrowanym Planie Inwestycyjnym (ZPI), który pozwoli usprawnić proces inwestycyjny. Miastu natomiast da narzędzie do negocjacji z inwestorem, tak aby był zobowiązany np. do budowy szkoły lub wsparcia innej inwestycji użytku publicznego.  

miejskie konto wsparcia obywateli Ukrainy

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

2022-03-16

W pomoc dla Ukrainy można się angażować na wiele sposobów, w tym wpłacając także darowiznę na specjalne konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Cel darowizny: pomoc dla obywateli Ukrainy”.

Rok 2023 (kwota wpływów – stan na 18 września):

  • 107 238,67 złotych

Rok 2022:

  • 93 659,02 złotych

  • 21 357,36 dolarów

  • 2 245,10 euro

  • 2 083,94 funtów

Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO do 29 lutego 2024

2022-02-15

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, na terytorium całego kraju trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) obowiązuje do 29 lutego 2024 r., do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Ponadto na terenie całego kraju wprowadzony został drugi stopień alarmowy BRAVO oraz drugi stopień alarmowy BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej poza granicami kraju. Obowiązują one również do 29 lutego 2024 r., do godz. 23.59.

Konferencja poświęcona tematyce równości w organizacjach

2023-11-30

Różnorodność, równość, inkluzywność w organizacjach i w pracy – to główne tematy międzynarodowej konferencji D&I Changemakers, która odbywa się w formie online 6 i 7 grudnia. D&I Changemakers to już ósma edycja konferencji biznesowej w całości poświęconej tematyce DEI (diversity – różnorodność, equity – równość, inclusion – włączenie).

Jest porozumienie w sprawie regulacji turystycznego najmu krótkoterminowego

2023-11-30

Rada Unii Europejskiej oraz Parlament Europejski wypracowały długo wyczekiwany konsensus. To przełomowa decyzja, która była możliwa dzięki wieloletnim staraniom Sojuszu Miast Europejskich, którego członkiem jest także Kraków. Nowe regulacje pozwolą samorządom na skuteczniejszą walkę ze zjawiskiem nielegalnego najmu. Problem ten dotyka od lat miasta Europy, w tym stolicę Małopolski.

III Charytatywny Amatorski Turniej Siatkówki

2023-11-30

Pracowniczki i pracownicy Urzędu Miasta Krakowa będą rywalizować w III Charytatywnym Amatorskim Turnieju Siatkówki. Turniej odbędzie się 8 grudnia na boisku hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie.

XVIII

Kolejny inwestor w „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”

2023-11-29

We wschodniej części Krakowa powstanie oddział największego polskiego producenta podzespołów elektronicznych. Reprezentujący sektor zaawansowanych technologii Fildeltronik pozyskał od Kraków Nowa Huta Przyszłości SA parcelę o powierzchni 4,3 hektara przy ulicy Igołomskiej i wniesie istotny wkład w proces rozwoju Parku Naukowo-Technologicznego „Branice”.

XVIII XVIII VIII

Kawiarnia z widokiem na park Zakrzówek

2023-11-28

Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na dzierżawę części powierzchni użytkowej w budynku wejściowym przy kąpielisku Zakrzówek. Zainteresowani wynajmem przestrzeni będą mogą obejrzeć obiekt 14 grudnia.

Klimat–Energia–Gospodarka Wodna
XVIII XVIII XVII

Nowe zbiorniki retencyjne przy ul. Burzowej i Folwarcznej – przetarg na budowę

2023-11-27

Jednostka Klimat–Energia–Gospodarka Wodna ogłosiła przetarg na budowę trzech zbiorników retencyjnych: dwóch przy ul. Burzowej, jednego przy ul. Folwarcznej, a także przebudowę części istniejącego otwartego rowu m.in. na częściowo zamknięty kanał retencyjny.

Nie tylko Wesoła. Agencja Rozwoju Miasta Krakowa to strategiczne inwestycje

2023-11-24

Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki postępuje bardzo szybko. Plan na zagospodarowanie poszpitalnych terenów Wesołej, którego zmianę wymusiła sytuacja gospodarczo-polityczna, na nowo się krystalizuje. Pomysły dotyczące Airport Balice, a zwłaszcza Nowego Miasta, po odrzuceniu przez Radę Miasta Krakowa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, są na bieżąco aktualizowane. Inwestycje, które prowadzi Agencja Rozwoju Miasta Krakowa będą długo służyć mieszkańcom miasta.

Znajdź