Strefa Nastolatka zaprasza

Strefa Nastolatka zaprasza
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Nastolatka to miejsce dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów. 

W piątki do dyspozycji młodych ludzi są życzliwi specjaliści, którzy wysłuchują i wskazują możliwości pomocy. Zajęcia będą prowadzone przez rodzinnych kuratorów zawodowych, posiadających wykształcenie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej i mających praktyczne doświadczenie w pracy z młodzieżą, jak również przez różnych specjalistów zaproszonych do współpracy.

Osoby odwiedzające Strefę mogą liczyć na anonimowość, przyjazną i pełną szacunku atmosferę.

W pierwszym półroczu będziemy jak dotąd spotykać się 2 razy w miesiącu, w piątki, w godz. 16-20. Jak zawsze w Strefie będzie można pogadać z psychologiem na dyżurze w każdy piątek czy podczas zajęć warsztatowych z opiekunem - kuratorem. Chcemy kontynuować pokazywanie młodzieży różnych form rozwoju artystycznego, szczególnie poprzez zajęcia muzyczne i aktorskie a także plastyczne. W zajęcia chcemy też wpleść zabawy w języku angielskim, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz oczywiście zajęcia kulinarne.

 

Harmonogram Strefy Nastolatka

 

7 lutego, 14 lutego, 21 lutego, 28 lutego, 16.00 – 18.00 - Dyżur psychologa terapeuty

 

7 lutego – Warsztaty taneczne


21 lutego – Konkurs tańca

 

Spotkania w psychologiem terapeutą odbywają się 2 razy w miesiącu w piątki, w godz.16-20

 

 

Zapisy na warsztaty: strefanastolatka@gmail.com 

Podczas tych spotkań do dyspozycji młodych ludzi i ich opiekunów/rodziców jest także psychoterapeutka – Renata Borysiak z Prywatnego Ośrodka Leczenia Uzależnień „Tęcza”. Głównym założeniem jest uzyskanie informacji na temat zaburzeń okresu dojrzewania, uzależnień od środków psychoaktywnych, komputera, internetu, czy alkoholu. Rozmowa z psychoterapeutą umożliwia poznanie schematu psychoterapii i pozwoli określić rozmówcy czy powinien korzystać z terapii i ewentualnego leczenia.

Najważniejsze zasady działania Strefy Nastolatka:

  • Jesteś tu bezpieczny i anonimowy
  • Przyjdź jeśli coś Cię martwi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi – np. bije, poniża  lub obraża
  • Możesz się „wygadać” -  na pewno będziesz wysłuchany
  • Dowiesz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia
  • Każdy problem i zmartwienie zasługuje na uwagę i pomożemy Ci go rozwiązać

Strefa Nastolatka jest otwarta także dla  rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak pomóc nastolatkowi borykającemu się z trudnościami.

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i  Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach działającej w Dworku Strefy Rodzica.

Partnerem oraz inicjatorem projektu jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny – Marzena Paszkot.

 

O projekcie na antenie Radia Kraków:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-dworku-bialopradnickim-ruszyla-strefa-nastolatka/

strefa nastolatka 1 copy.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR