Dla rodzin rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Cracovia Maraton - zapisy rozpoczęte!

15 lipca rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 26 kwietnia 2020 roku. Początkowa opłata startowa wynosi 90 zł i będzie obowiązywać do 31 stycznia 2020 roku. Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej przysługuje 50% zniżki. Korzystając z niej, podczas weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić ważną Krakowską Kartę Rodzinną oraz dokument tożsamości.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

W okresie od 1 lutego 2020 roku do końca marca wpisowe wzrośnie do 120 zł, a od 1 kwietnia do zakończenia zapisów internetowych (18 kwietnia) do 150 zł.
W Biurze Zawodów (24-25 kwietnia) będzie to 170 zł.

Poza klasyfikacją generalną i kategoriami wiekowymi, przewidziane są nagrody dla najszybszych: Polaka, Polki, krakowianina i krakowianki, a także dla najstarszego uczestnika maratonu. Dodatkowe nagrody przyznane zostaną również za ewentualne ustanowienie nowych rekordów trasy Cracovia Maraton.

Szczegóły znajdują się w regulaminie 19. Cracovia Maraton.

Zapisy internetowe do 19. Cracovia Maraton prowadzone są  TUTAJ.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!

Jak ma to miejsce od 2014 roku, po raz kolejny start i meta jednego z największych tego typu wydarzeń w Polsce, zaliczanego do Korony Maratonów Polskich, usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów. Tegoroczną, 18. edycję  ukończyło 5184 biegaczy z 5298, którzy wystartowali.

pokaż metkę
Autor: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Osoba publikująca: Elżbieta Puszkarz
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-07-26
Data aktualizacji: 2019-08-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź