Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Wakacje z rabatem w Parku Wodnym

Od 1 do 31 lipca oraz od 3 do 31 sierpnia w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będą rozdawane kupony, na postawie których dzieci i młodzież z terenu Krakowa w okresie wakacyjnym będą mogły skorzystać z ulgowego wstępu do Parku Wodnego. Wszystko w ramach realizowanego od lat Programu Poprawy Bezpieczeństwa dla miasta Krakowa „Bezpieczny Kraków”.

 

Dzieci i młodzież do lat 16 za 90-minutowy pobyt w hali basenowej i korzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji z wyjątkiem sauny zapłacą symboliczną opłatę 7,50 zł. Bilet w tej cenie będzie można zakupić na podstawie kuponów rabatowych, które będą wydawane codziennie od poniedziałku do piątku (w okresie trwania akcji) w godz. 8.00-10.00 przed wejściem głównym do Parku Wodnego (ul. Dobrego Pasterza 126). Limit kuponów na cały okres wakacji wynosi 11 484. Miasto dopłaca do każdego kuponu 5,50 zł, co daje kwotę 63 162 zł przy wykorzystaniu całego limitu kuponów wakacyjnych.

 

W ramach tej puli codziennie 50 kuponów będzie zarezerwowanych dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Kupony te będą do odbioru w Informacji Parku Wodnego. Każdy posiadacz imiennej KKR 3+ przy odbiorze kuponu musi okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Z biletu można skorzystać o dowolnej porze w ciągu dnia, w którym został on wydany. Kupony będą wydawane za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, a kupony rabatowe dla dzieci w wieku do 6 lat wydawane będą na podstawie oświadczenia rodzica.

Trzeba pamiętać, że dzieci do 10. roku życia mogą wejść na halę basenową tylko z pełnoletnim opiekunem, który będzie mógł wykupić 90-minutowy wstęp w promocyjnej cenie 14 zł.

Bezpieczeństwo w czasie pandemii

Jak wynika z informacji otrzymanych z Parku Wodnego w Krakowie SA, akcja będzie prowadzona zgodnie z umową i regulaminem wewnętrznym obowiązującym na terenie obiektu, zawierającym wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, który powołując się na doniesienia WHO i CDC potwierdza, że COVID-19 nie jest chorobą wodozależną, a wirus SARS-CoV-2 jest podatny na uzdatnianą wodę, która w warunkach basenowych eliminuje wirusa. Nie stwierdzono przypadków zakażenia tym wirusem poprzez wodę przeznaczoną do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji „Bezpieczne wakacje w Parku Wodnym w Krakowie SA” podjęto szereg dodatkowych działań, zgodnie z wytycznymi Ministra Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego, których celem jest ochrona zdrowia i zapewnienie bezpiecznego pobytu. W całym obiekcie zlokalizowano liczne punkty do dezynfekcji rąk. Wprowadzono, zgodnie z wytycznymi, limity osób korzystających z przestrzeni obejmujących halę basenową  oraz saunarium. Personel kontroluje liczbę osób wchodzących do hali basenowej. Zostały wyznaczone miejsca dla osób oczekujących na wejście i wyjście w odległościach co 2 metry. Przy jednym stanowisku kasowym może przebywać jedna osoba lub kilka osób wspólnie zamieszkujących. Na drzwiach każdej sauny znajduje się informacja o dozwolonej liczbie osób. Wydano zalecenie, by z jednego toru do pływania korzystały maksymalnie 4 osoby jednocześnie, a korzystanie z jacuzzi jest możliwe pojedynczo lub w kilka osób wspólnie zamieszkujących. Serwis sprzątający przez całą dobę dezynfekuje obiekt. Utrzymywane są rygorystyczne zasady w zakresie wysokiej częstotliwości wymiany powietrza oraz technologii oczyszczania wody. Restauracja rodzinna wraz z barkiem wodnym funkcjonują zgodnie z wytycznymi  dla obiektów gastronomicznych.

Wprowadzone zostały procedury zapobiegawcze dla pracowników oraz procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika lub klienta.

Zgodnie z wytycznymi obowiązującymi na terenie kraju Park Wodny w Krakowie SA, informuje, że klienci, którzy w sposób rażący naruszają zasady bezpieczeństwa, podlegają upomnieniu przez personel, a w ostateczności mogą zostać poproszeni o opuszczenie obiektu ze skutkiem natychmiastowym.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Jach
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2020-06-26
Data aktualizacji: 2020-07-02
Powrót