Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

IV Gala MDT

20 czerwca br. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się gala podsumowująca IV edycję projektu Mecenas Dziecięcych Talentów, którym w roku szkolnym 2015/2016 zostało objętych 13 dzieci uczęszczających  do szkół obrzeżnych znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Projekt Mecenas Dziecięcych Talentów odpowiada na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe czy rodzinne, na to nie pozwalają.  To dzięki niemu mogą uczestniczyć w zajęciach, kursach, warsztatach oraz obozach sportowych, na których doskonalą swoje umiejętności i talenty.

Warto także zaznaczyć, iż projekt został rozszerzony na wszystkie szkoły podstawowe

W trakcie gali wszystkim Mecenasom, ludziom wielkiego serca bez których projekt nie mógłby zaistnieć i być realizowany, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny wręczyła podziękowania od Prezydenta Miasta Krakowa wraz z pamiątkowymi statuetkami. Wśród wyróżnionych znaleźli się: krakowskie kościoły ewangeliczne, Konsul Honorowy Czarnogóry w Krakowie, Krakowski Holding Komunalny, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, Krakowska Kongregacja Kupiecka, Szkoła Języków Obcych Profi – Lingua, Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino, Fundacja Buma im. Jacka i Piotra Michalskich, REGIONling oraz Prywatny Żłobek Tęczowe Misie. .

Projekt wspierają także krakowskie instytucje kultury – Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Dom Kultury „Podgórze”.

Jednak to dzieci były głównymi bohaterami wydarzenia. W trakcie gali zaproszeni goście mogli wysłuchać występu utalentowanej skrzypaczki Amelii Locher.  

Tegoroczną edycję gali poprowadził Tomasz Schimscheiner, który w trakcie wydarzenia zaprezentował także fragmenty spektaklu „Dziecko dla odważnych”.

„Cieszę się, że w IV edycji projektu udało się nam pomóc wszystkim dzieciom zgłoszonym do projektu. Mają oni marzenia i pomysły na swoją przyszłość oraz wiele determinacji, aby je zrealizować. Mam nadzieję, iż w kolejnej edycji będzie podobnie, że nie zabraknie w naszym mieście ludzi wrażliwych na potrzeby innych, działających bezinteresownie z potrzeby serca. Już dzisiaj zapraszam Mecenasów do włączenia się w naszą akcję” – zachęca Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynator projektu.

Warto także zaznaczyć, iż projekt został rozszerzony i od V edycji, tj. od września 2016 r. obejmie on uczniów wszystkich krakowskich szkół podstawowych. Ponadto w prace nad programem włączył się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który został trzecim współorganizatorem. Mamy nadzieję, iż wspólnymi siłami będziemy mogli objąć opieką większą liczbę utalentowanych dzieci.

Fotogaleria znajduje się TUTAJ

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-06-21
Data aktualizacji: 2016-06-22
Powrót