Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Klub Rodziców w Klubie Wróblowice oferuje rodzicom i ich dzieciom w wieku 0-3 lat warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia stałe (umuzykalniające, rozwojowe, czy sensoryczno-ogólnorozwojowe).
Oprócz zajęć stałych dwa razy w miesiącu w soboty odbywa się Rodzinne Muzykowanie z językiem angielskim oraz raz w miesiącu Sensoryczne Eko-warsztaty szycia.
Rodzice mogą również korzystać z porad specjalistów podczas specjalnie przygotowanych spotkań np. z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą.
Udział we wszystkich zajęciach w ramach Klubu Rodziców jest bezpłatny po zakupieniu karty Klubu Rodziców - jednorazowa opłata w wysokości 10 zł.
Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w listopadzie
4, 18, 25.11 (poniedziałki), godz. 10.00
Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas,
Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami
5, 12, 19, 26.11 (wtorki). godz. 10.00
Logorytmika, (NOWOŚĆ!!)
Logorytmika jest to jedna z metod stosowanych w logopedii. Łączy terapię logopedyczną z rytmiką. Oddziałuje na strefę słuchową, słuchowo - ruchową oraz ruchową Metoda ta używana jest głównie w pracy z dziećmi. Metoda ta stosowana jest w terapii logopedycznej, oparta jest na rytmie muzycznym i tekstach słownych zestrajanych przez muzykę i łączonych z ruchami całego ciała
6, 13, 20, 27.11 (środy), godz. 9.00
Zajęcia umuzykalniające „Gordonki”,
Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.
8, 15, 22, 29.11 (piątki), godz. 11.30
Zajęcia Ruchowo-taneczne,
To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tań8,25cem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności
9.11 (sobota), godz. 10.00
Zabawy z folklorem – Folkloromaniaki,
Folkoromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego różnorodnością barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzinne obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą się nie tylko kreatywnie bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki.
30.11 (sobota), godz. 9.30
Zajęcia smykomultisensoryczne,
Zajęcia wspierające rozwój zmysłów, wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbające o usprawnianie małej motoryki, wpływające wspomagająco na rozwój mowy, wspierające rozwój poznawczy, podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie materiały pochodzenia naturalne
15.11 (piątek), godz.12.30 oraz: 30.11 (sobota), godz. 14.00
Cykl spotkań dla rodziców,
Spotkania skierowane do rodziców, którzy chcieliby rozwijać swoje kompetencje wychowawcze. Na spotkaniach skupimy się na tym, w jaki sposób budować dobre relacje z dziećmi oparte na zaufaniu i szacunku. Uczestnicy poznają style komunikacji i nauczą się technik skutecznego wydawania poleceń. Poruszymy tematykę potrzeb emocjonalnych i przyjrzymy się konstruktywnym formom regulacji emocji nieprzyjemnych. Omówimy również aspekty związane ze stresem rodzicielskim. Zapoznamy się z techniką rozwiązywania problemów. Przyjrzymy się również sytuacji powrotu do roli zawodowej po okresie urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego. Porozmawiamy o tym, jak w tym czasie zadbać o dobrą organizację życia rodzinnego i zawodowego. Poruszmy również kwestie związane z adaptacją dziecka do przedszkola.
KONTAKT:
Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
ul. Niewodniczańskiego 74, 30-698 Kraków
Tel.: 12 654 95 63 / 519 309 351
E-mail: wroblowice@ckpodgorza.pl
Adres: | ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków |