górne tło

Partnerzy Roku 2020 Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Krakowski Klub Kajakowy „KOLNA”, Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur prowadzący m.in. Kangurowe przedszkole, Centrum Medyczne Ujastek Sp. z o.o., Lajkonik. House of Bakery sp. z o.o., FunFotos Sp. z o.o.

W dniu 8 lipca br. odbyło się uroczyste spotkanie Laureatów – Partnerów Roku 2020 Programu Krakowska Karta Rodzinna 3+ Przedstawicielom wyróżnionych podmiotów listy gratulacyjne i statuetki w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa wręczyła Pani Marzena Paszkot Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny.

gala 2020

Laureatów wyłoniła Kapituła konkursowa powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa, biorąc pod uwagę wskazania ankiet przeprowadzanych wśród rodzin korzystających z Programu oraz wysokość udzielanej przez partnera zniżki/ulgi, jej popularność jak również udział partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków podejmowanych na rzecz krakowskich rodzin.

Partnerami roku zostali:

Program wspierania rodzin wielodzietnych funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Krakowska Karta Rodzinna 4+ (dla rodzin z czwórką i większą liczbą dzieci), a od 2014 r. funkcjonuje Krakowska Karta Rodzinna 3+ (dla rodzin z minimum trójką dzieci). Krakowska Karta Rodzinna 3+ jest to system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, który tworzy Gmina Miejska Kraków oraz partnerzy komercyjni. Obecnie Partnerami programu są 228 instytucje miejskie oraz 213 partnerów komercyjnych, świadczących swoje usługi w 695 lokalizacjach. Zainteresowanie programem jest ogromne, co świadczy o tym, iż wpisał się on doskonale w oczekiwania krakowskich rodzin wielodzietnych. W tym roku do końca listopada z programu skorzystało ponad 5000 rodzin z około 6500 uprawnionych.