górne tło

Zapraszamy na X. jubileuszową edycję Święta Rodziny Krakowskiej

Już w niedzielę 29 maja zapraszamy na finał Święta Rodziny Krakowskiej, który odbywać się będzie w Parku Jordana. W tym roku obchodzimy jubileuszową X edycję tego integracyjnego wydarzenia sportowo-rekreacyjnego, skierowanego do wszystkich krakowskich rodzin, organizowanego w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę”. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Rodzina to drużyna”.

W ramach Święta w dniach 27-29 maja br., w siedzibach podmiotów miejskich i komercyjnych równolegle odbywać się będą ciekawe aktywności dla rodzin w różnych punktach Krakowa. W ciągu tych trzech dni rodziny będą mogły wziąć udział w piknikach, grach miejskich i plenerowych, konkursach, warsztatach, pokazach i wystawach przygotowanych przez Młodzieżowe Domy Kultury i Centra Kultury. Teatry i muzea w tych dniach zapraszają na wystawy, warsztaty, spektakle i wycieczki. Do udziału w różnorodnych aktywnościach sportowych zapraszają kluby i centra sportowe. Oferta wycieczek, będąca odpowiedzią na zapotrzebowanie rodzin dotyczące aktywności na powietrzu, jest bardzo bogata np. wycieczki szlakami krakowskich legend zaprasza Wydział Turystyki UMK,
a Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprasza do nowo otwartego Ogrodu Edukacyjnego w Centrum Ekologicznym "Barycz". Kluby sportowe i centra aktywności sportowej zapraszają i tych małych i tych dużych na różnorodne zajęcie sportowe np. fitness, aerobic, zajęcia na trampolinach, basenach oraz na rejsy po Wiśle i w parku linowym.

Punktem kulminacyjnym Święta jest wydarzenie plenerowe zorganizowane w niedzielę 29 maja br. w Parku Jordana, na parkingu przed TS Wisła od strony al. 3 Maja i na Krakowskich Błoniach. Rodzinne drużyny zapraszamy do udziału w grach i zabawach sportowych zarówno na Błoniach Krakowskich podczas VI. Family Run, jak również w Parku Jordana gdzie kluby sportowe przygotowały ciekawą ofertę pokazów i zawodów w różnych dyscyplinach sportowych np. pokazy akrobacji i szkolenia jazdy na rowerach BMX, deskorolkach i hulajnogach, warsztaty akrojogi, jogi, pokazy karate oraz rozgrywki w grach plenerowych i podwórkowych tj. boule, kapsle, klasy itp. Miłośnicy gier planszowych też znajdą coś ciekawego dla siebie. Oprócz aktywności sportowych przygotowywana jest też szeroka oferta warsztatów i pokazów z dziedziny kultury np. głośne czytanie fragmentów książek, warsztaty wokalne, gry na perkusji itp. Zorganizowane zostaną pokazy sprzętu straży pożarnej, straży granicznej, policji i wojska jak również punkty porad i konsultacji zdrowotnych. Odbędzie się też pokaz zdrowego i smacznego gotowania w plenerze z Szefem Kuchni Pawelthecook. Dodatkowo w ramach licznych atrakcji m.in. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie prowadzić zbiórkę krwi; Schronisko dla Bezpańskich Zwierząt promować będzie akcję adopcji psów oraz zbiórkę karmy i zabawek dla podopiecznych Schroniska i wiele, wiele innych.

Święto Krakowskiej Rodziny to wydarzenie, w którym szczególnie podkreślamy siłę tkwiącą w rodzinie - to integracyjne spotkanie krakowskich rodzin, przepełnione zróżnicowaną ofertą ciekawych rodzinnych aktywności. Cieszymy się że wspólne działania Gminy Miejskiej Kraków i podmiotów zaangażowanych w organizację wydarzenia pozwalają zaakcentować fakt, że Kraków na co dzień jest przyjazny rodzinie jako miejsce zamieszkania i pobytu, oraz proponuje wiele ciekawych atrakcji dla całych rodzin. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do świętowania i skorzystania z towarzyszącym temu dniu radości
i relaksu!

Poniżej krótki filmik z zapowiedzią Święta.

 

Szczegółowy plan działań we wszystkich podmiotach i w Parku Jordana jest dostępny poniżej - ZOBACZ SZCZEGÓŁY KLIKAJĄC NA HARMONOGRAM w danym dniu i w wybranej lokalizacji:

 

Harmonogram wydarzeń w instytucjach 27 maja 2022 roku

Harmonogram wydarzeń w instytucjach 28 maja 2022 roku

Harmonogram wydarzeń w instytucjach 29 maja 2022 roku

Harmonogram wydarzeń w Parku Jordana 29 maja 2022 roku