Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej

17 października 2018 r. w Teatrze Bagatela odbyła się Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firm współpracujących z Urzędem Miasta Krakowa w realizacji Programu wspierającego rodziny wielodzietne, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, radni oraz rodziny.

Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej
Fot. Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

Podczas spotkania Partnerzy Roku z rąk prezydenta miasta odebrali statuetki dla najlepszego partnera oraz podziękowania za współpracę.

Wyboru Partnera Roku 2018 dokonała kapituła konkursowa na podstawie kilku kryteriów - ankiet wypełnianych przez beneficjentów programu, ocenie wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularności oraz udziału partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków podejmowanych na rzecz krakowskich rodzin. W skład kapituły weszli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, Prezydenta oraz radni.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach:

  • Kultura i rozrywka – Muzeum Lotnictwa Polskiego,
  • Sport, rekreacja i wypoczynek – Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino,
  • Oświata i wychowanie – Muzyka dla Smyka,
  • Zdrowie – Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o.,
  • Gastronomia i sklepy – Spółdzielnia Handlowa Jubilat,   
  • Usługi – Bank Pekao.

Wydarzenie zostało uświetnione spektaklem Teatru Bagatela, komedią „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone” w reżyserii Pawła Pitery.   

Program Krakowska Karta Rodzinna 3+ przeznaczony jest dla wielodzietnych rodzin, funkcjonuje w Krakowie od 2012 roku. Najpierw była to Karta Rodzinna 4+, a od 2014 r. została rozszerzona na Krakowską Kartę Rodzinną 3+. Zainteresowanie programem jest ogromne. Do tej pory z oferty programu skorzystało 5500 rodzin z 6200, co stanowi 90% uprawnionych.

Przy realizacji Karty współpracę z Miastem podjęło ponad 220 podmiotów gminnych oraz komercyjnych (rabaty oferowane są w ponad 400 miejscach) i grono to regularnie się powiększa. Na stronie www.kkr.krakow.pl znajduje się pełna lista partnerów Programu KKR3+ wraz z wykazem zniżek.

DSC_3562 copy.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR