Dokument archiwalny

Szachowa Dziesiątka

Pełnomocnik PMK ds. Rodziny Marzena Paszkot oraz Stowarzyszenie Lajkonik zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „Szachowa dziesiątka”.

Szachowa Dziesiątka
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Projekt „Szachowa dziesiątka” jest cyklem 10-ciu comiesięcznych turniejów szachowych, których celem jest kształcenie umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni, popularyzacja szachów, integracja młodych szachistów z różnych szkół, stworzenie warunków do sportowej rywalizacji dzieci.

Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Lajkonik we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 w Krakowie im. Marii Skłodowskiej – Curie zlokalizowaną przy ul. ks. Blachnickiego 1 oraz Gminą Miejską Kraków, od września 2015 r. do czerwca 2016 r.

W „Szachowej dziesiątce” biorą udział dzieci z klas I – VI wraz z rodzinami. Głównym celem projektu jest wspólne, aktywne spędzanie czasu wolnego, wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, wspólne przeżywanie emocji sportowych.

Spotkania mają miejsce w trzecią sobotę każdego miesiąca i trwają po ok. 6 godzin. Dzieci pod okiem trenerów i sędziów rozgrywają turniej szachowy. Towarzyszącym im rodzicom i opiekunom proponujemy m.in. spotkanie z psychologiem dziecięcym, dietetykiem, pediatrą.

Każde spotkanie szachowe zakończone jest podsumowaniem wyników sportowych oraz wręczeniem symbolicznych pucharów i drobnych upominków.

W projekcie biorą udział dzieci z całego Krakowa – w październikowej edycji uczestniczyli uczniowie z 22 szkół.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

 

Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR