Fundacja Understanding

Fundacja Understanding
Fot. Fundacja Understanding

Klub Rodzica to przyjazne miejsca spotkań, integracji rodziców i zabaw dzieci. Jesteśmy otwarci dla rodzin rozmawiających po polsku, jak i w innych językach.

Klub zlokalizowany jest przy ul. Tarnowskiego 6/1-2 (przy skrzyżowaniu ul. Wielickiej i ul. Limanowskiego, w sąsiedztwie nowego przystanku kolejowego Kraków Podgórze).

Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy albo poprzez formularz dostępny na stronie FB albo poprzez maila.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/Fundacja-Understanding

kontakt@klubmulti.pl

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek 13:00 – 17:00
  • Wtorek: 15:00 - 19:00
  • Środa 13:00 -17:00
  • Czwartek 9:00 - 13:00
  • Piątek 9:00-13:00
  • Sobota 10:00 - 14:00

W godzinach otwarcia klubu będzie obecny animator dziecięcy i zapraszamy cały czas do sali zabaw.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

LUTY 2019 r.

PONIEDZIAŁKI

15.15-16.15 Relaksacja w stylu orientalnym: Tai chi, Qi gong, indyjska terapia śmiechem.

Zapraszamy: rodziców oczekujących dziecka, rodziców z dziećmi jeszcze nie chodzącymi lub rodziców bez dzieci. Przyjdźcie, żeby aktywnie odpocząć i poznać proste wschodnie techniki relaksacji wykonywane na siedząco, które potem możecie stosować także w domu.

16.30-17.00 Przyczajony tygrys, ukryty smok.

Zapraszamy dzieci od 1,5 roku do 4 roku życia, można przyjść też z maluszkiem, który będzie osłuchiwał się z językiem. Świetna zabawa, bajki, gry, śpiew, zajęcia plastyczne. Czy to brzmi jak nauka? A jednak w ten sposób będziemy oswajać się z najtrudniejszym językiem świata –  chińskim. Twoje dziecko niczym Marco Polo, stanie się odkrywcą Dalekiego Wschodu. Będziemy korzystać z różnych technik arteterapii, hortiterapii i muzykoterapii. Z językiem chińskim najlepiej zacząć zaprzyjaźniać się jak najwcześniej, ze względu na jego tonalność. Zanurzenie Twojego dziecka w słuchanie mowy i piosenek w języku chińskim przed trzecim rokiem życia, jak twierdzą naukowcy, znacząco ułatwi późniejszą naukę tego trudnego języka, może nawet rozwinie bilingwizm.

WTORKI

16.00-17.00 Sensory Art. Workshop.

Dotykam, wącham, widzę, słyszę oraz smakuję - wszystkie zmysły poddamy intensywnym ćwiczeniom! Przed nami kolejna odsłona warsztatów sensorycznych, gdzie za pomocą różnych tekstur, faktur czy smaków zawędrujemy do krainy nowych doznań i obudzimy nasze zmysły!

17.30-18.30 Creciendo juntos- zabawy po hiszpańsku.

Zapraszam do wspólnej zabawy, śpiewania i tańca. Zajęcia dla maluchów z rodzicami w języku hiszpańskim. Będziemy uczyć się hiszpańskich piosenek, a do naszej zabawy wpleciemy też elementy sztuki i rzemiosła.

ŚRODY

15.30-16.30 Art, crafts and sensory development.

Będziemy się brudzić i wspólnie malować! Łączyć faktury i mieszać farby! A wszystko to po to, by stworzyć własnoręcznie piękne dzieła i wspomagać rozwój sensoryki naszych maluchów! Użyjemy malutkich nóżek i malutkich rączek naszych pociech, by pozwolić im doświadczyć, czym jest sztuka dla dużych i małych. Zajęcia prowadzone w języku angielskim. Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w tłumaczeniu, jesteśmy do dyspozycji.

CZWARTKI

10.00-11.30 Mums for mums. Pogaduszki po polsku I po angielsku.

Zapraszamy do wspólnej rozmowy przy filiżance pysznej kawy w Klubie Multi. Poznajmy się, weźmy nasze pociechy ze sobą. Będziemy szlifować, odświeżać lub poznawać angielski, a dzieci będa się z nim osłuchiwać. Będziemy wymieniać się poradami i dawać sobie wsparcie. Wszystkie mamy są mile widziane - zarówno te, które mówią po angielsku biegle, uczą się albo chcą zacząć się uczyć. Służymy pomocą w tłumaczeniu. Najważniejszym celem jest stworzenie otwartej i wspierającej się grupy. Każdego tygodnia wspólnie z uczestnikami wypracujemy temat dyskusji, który będzie dla nich interesujący. Podzielimy się naszymi doświadczeniami m.in. w obszarze buntu dwulatka, dyscypliny pozytywnej czy budowania odporności u dziecka.

PIĄTKI

10.00-10.45 Jump with music. English for Kids!

Zajęcia są połączeniem edukacji muzycznej, rytmiki i zajęć ruchowych. Prowadzone będą w języku angielskim. Podczas 45- minutowego spotkania będziemy uczyć się podstawowych zagadnień z teorii muzyki, grać na instrumentach, śpiewać, tańczyć, skakać, krzyczeć. Podczas zajęć pobudzimy nasze ciała i umysły. Zajęcia będą bardzo dynamiczne i angażujące dzieci i rodziców.

SOBOTY

02.02.2019 11.00-13.00 Sobotnie spotkanie ze specjalistą: Komunikacja budująca pewność siebie i postawę asertywną.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazje poznać tajniki mowy niewerbalnej oraz jak mowa ciała wpływa na nas samych. Dodatkowo będziemy mieli okazję zapoznać się i przećwiczyć techniki komunikacji asertywnej w oparciu m. in. o założenia analizy transakcyjnej.

09.02.2019 11.00-13.00 Sobotnie spotkanie ze specjalistą: Dzieci pomagają. Obowiązki dzieci w domu.

Drobne prace domowe, pomoc mamie i tacie, mieszanie ciasta, zamiatanie, sprzątanie zabawek i wiele innych zadań możemy powierzyć naszym pociechom! Jak i kiedy wprowadzać obowiązki dla dzieci? Motywacja, odpowiedzialność i chęć sprawdzenia się i bycia niezależnym.

16.02.2019 11.00-13.00 Sobotnie spotkanie ze specjalistą: Mama w formie czyli jak bezpiecznie i efektywnie wrócić do formy po porodzie i jak się do niego przygotować.

Część teoretyczna: edukacja na temat powrotu do aktywności fizycznej po porodzie - jakie ćwiczenia należy wykonywać a jakie unikać; powikłania poporodowe – czerwone flagi podczas treningu; jak funkcjonują mięśnie dna miednicy naprawdę; dlaczego prawidłowa praca mięśni dna miednicy, brzucha, pleców i przepony są ważne w powrocie do formy po porodzie.

Część praktyczna: funkcjonalny test: wady postawy, rozejście mięśnia prostego brzucha, sposób oddychania, praca mięśni dna miednicy; ćwiczenia, które ułatwią Ci bezpieczny powrót do kondycji.

23.02.2019 11.00-13.00 Sobotnie spotkanie ze specjalistą: Empatia wobec siebie.

Empatia wobec innych jest czymś, co spotyka się ze społecznym aplauzem. Empatia wobec siebie kojarzona jest z brakiem skromności, zarozumialstwem i wywyższaniem się. Nasza kultura wspiera wieczne niedowartościowanie i niezadowolenie z siebie. Hołduje się tym, którzy potrafią bez ogródek opowiadać o swoich błędach i niepowodzeniach. A przecież bez prawdziwej empatii dla siebie, nie możemy zadbać o innych, o naszych najbliższych. Jak to zmienić? O tym właśnie będzie ten warsztat. O tym, jak w kilku krokach nauczyć się, jak być dla siebie dobrym, jak zadbać o samego siebie, o dobrą komunikację ze sobą. Po co to wszystko? By nie podlegać automatycznym reakcjom, nauczyć się akceptować rzeczy takimi, jakimi są, a dzięki temu lepiej zadbać o siebie i swoich bliskich.

 

Adres:
ul. Tarnowskiego 6/1-2, 30-528 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA KACZOR
Podmiot publikujący: KKR