górne tło

Klub Swoszowice - Centrum Kultury Podgórza

W dniu 21 marca 2022 r.  odbyło się uroczyste otwarcie nowej filii Centrum Kultury Podgórza w Dzielnicy X Swoszowice. Nowo powstała filia mieści się w budynku dworca kolejowego PKP Kraków-Swoszowice (ul. Kolejarzy 71), który został odrestaurowany i zmodernizowany.

 

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

11.05 (sobota), godz. 10.00 (1-3 lat)

Zajęcia artystyczne dla maluszków

Proponowane aktywności pozwolą dzieciom poznawać świat zmysłami - dotykiem, słuchem, węchem, wzrokiem, rozwijać wiedzę o własnym ciele i otoczeniu oraz odkrywaniu własnych możliwości. W programie zajęć znajdą się między innymi: masażyki relaksacyjne i  zabawy wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

 

11.05 (sobota), godz. 11.00 (0-3 lat)
Plastyczne warsztaty sensoryczno- rozwojowe                

Zajęcia wpływają na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych

 

23.05 (czwartek), godz. 11.00-12.00
Spotkanie ze specjalistą: „Analiza więzi prenatalnej
Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia dotyczące: więzi między matką, ojcem a dzieckiem w okresie prenatalnym, sposobów wchodzenia matki w interakcję z dzieckiem, życia psychicznego dziecka w okresie prenatalnym oraz czynników, które wpływają na budowaniu więzi prenatalnej wraz z omówieniem metody analizy więzi prenatalnej.

 

27.05 (poniedziałek), godz. 11.15-12.00 (12-24 miesięcy), godz. 12.15-13.00 (3-12 miesięcy);
Bystry Bobas; prowadzenie: Joanna Kaleta

Warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim i angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.

 

Zajęcia stałe:

 

7, 14, 21 i 28.05 (wtorki), godz. 16.00-16.45 (1-3 lat)

Easy Peasy - zabawy z językiem angielskim dla rodziców z dziećmi;

Na zajęciach maluchy wraz z rodzicami będą brać udział w zabawach ruchowych,
ogólnorozwojowych i plastycznych. Będą wspólnie śpiewać, tańczyć, tworzyć, malować,
a przede wszystkim wspaniale się bawić! We wszystkie aktywności wplatane będą piosenki

i słówka w języku angielskim.

 

8, 15, 22 i 29.05 (środy), godz. 9.00-9.45 (6mies-2 lat)
SMYKO-multisensoryka®

Zajęcia sensoryczne stymulujące wszystkie 7 zmysłów. Rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę. Są to zajęcia  o charakterze: rozwojowym, profilaktycznym, przesiewowym, edukacyjnym, zabawowym, nastawionym na proces- a nie na efekt.

8, 15, 22 i 29.05 (środy), godz. 9.55-10.40 (2-3 lata)
Małe Przedszkolaki

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Zabawy ruchowe przebiegają w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Cele zajęć to między innymi: oswajanie się z grupą rówieśniczą, wspieranie w umiejętnym nawiązywaniu kontaktów; badanie świata wykorzystując elementy pedagogiki Marii Montessori, stymulowanie mowy poprzez gimnastykę buzi i języka. Na zajęciach dzieciom towarzyszą rodzice, którzy aktywnie włączają się w aktywności i zabawy.

 

10, 17 i 24.05 (piątki), godz. 9.50 (0-1.5 lat), 10.40 (1.5-3 lat)

Zajęcia umuzykalniające wg. Teorii E. E. Gordona

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0 do 3 lat z rodzicami lub opiekunami, oparte na metodzie prof. E.E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki.

Podczas zajęć dzieci poznają świat muzyki i dźwięków poprzez zabawę i ruch, dzięki którym rozwija się słuch muzyczny i wrażliwość oraz poczucie rytmu. Poprzez śpiewanki i rytmiczanki dzieci mają możliwość poznania muzyki nie tylko z naszego kręgu kulturowego, ale również ze wszystkich stron świata.

 

KONTAKT:

Klub Swoszowice - Centrum Kultury Podgórza

ul. Kolejarzy 71, 30-434 Kraków

Tel.: 515 757 955

E-mail: swoszowice@ckpodgorza.pl

www.swoszowice.ckpodgorza.pl