górne tło

Fundacja Plenerownia

Fundacja Plenerownia istnieje od 2016 r. Zajmujemy się przede wszystkim upowszechnianiem, ochroną oraz promocją dziedzictwa kulturowego oraz edukacją i animacją kulturalną. Realizujemy projekty skierowane do różnych grup docelowych, w tym dzieci, rodzin i seniorów, osnute wokół tematyki dziedzictwa i kultury.

Fundacja Plenerownia łączy dwa obszary, które są dla nas najważniejsze: działania w plenerze, czyli w terenie, w ruchu, zmienne, różnorodne, w bezpośrednim kontakcie z ludźmi i otoczeniem oraz twórczą pracę, w szerokim i ścisłym znaczeniu tego słowa.

Fundacja zajmuje się przede wszystkim upowszechnianiem, ochroną oraz promocją dziedzictwa kulturowego oraz edukacją i animacją kulturalną. W centrum naszych zainteresowań jest kultura, a ponieważ termin ten posiada wiele znaczeń i można go rozmaicie interpretować, staramy się również podejmować inicjatywy związane z rozwojem dialogu i tolerancji między kulturami, pokoleniami, społecznościami, a także kulturą fizyczną.

Chcemy by nasz Klub Rodzica był miejscem twórczego rozwoju i integracji. Dołożymy starań, by  stał się swoistą wizytówką południowej części Krakowa, dlatego ile tylko się da zamierzamy czerpać również z walorów otaczającej natury, w tym parku i zalewu Bagry Wielkie.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:

Czytadełko czyli zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą. Jedną z proponowanych aktywności jest „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dzieciom specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie.

Spotkania ze specjalistą - podczas spotkań których poruszone zostanie wiele ważnych tematów. Wspólnie zastanowimy się jak sobie radzić ze złością dziecka, oraz ze złością na dziecko. Ponadto porozmawiamy sobie w jaki sposób przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa oraz jak sprawić by nasze dziecko było samodzielne.

Las mananas divertidas -czyli zabawy po hiszpańsku. Na naszych zajęciach dzieci dowiedzą się wielu podobnych ciekawostek nie tylko o ojczyźnie Pabla Picassa i Penelope Cruz, gdyż język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych na świecie – mówi się nim niemal w całej Ameryce Południowej i w dużej części Ameryki Północnej. Co tydzień będziemy proponowali im ciekawe opowiadania, gry i zabawy, które umożliwią przyswajanie nowego słownictwa i osłuchanie się z językiem. Czekają na nich wspaniałe historie, muzyka i wiele możliwości do tworzenia dzieł  inspirowanych kulturą hiszpańskiego kręgu językowego.

 

Harmonogram działania Klubu Rodziców - w sierpniu 2020 r.:

 

Poniedziałki: 3.08, 10.08, 17.08, 24.08, 31.08:

8.30-13.30 - Coworking obowiązują zapisy.

10:00 - BuggyGYM zbiórka pod Pracownią Kulturalną ul. Bagrowa 80/ 45. Jest to forma aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem w wózku. W czasie treningu, który odbywa się na świeżym powietrzu, wykonywane są ćwiczenia z wózkiem, o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym.

12.00-13.00 - Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie.


Wtorki: 4.08, 18.08, 25.08:

8.30 - 13.30 - Coworking obowiązują zapisy.

10:00 - Zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców. Podczas zajęć wykorzystamy elementy jogi, animacji i ćwiczeń wzmacniających dla dziecka i rodzica. Przy ładnej pogodzie zajęcia na zewnątrz.

11.50-12.50 - Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie.


Środy:
Spotkania ze specjalistą 5.08, 12.08, 19.08, 26.08.

15.00-16.00 - Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie.

5.08., 17:30 - „Muzykuj z ciocią Asią" spotkanie ze specjalistą z muzykologiem, zajęcia umuzykalniające dzieci. Na zajęciach wspólnie zagramy na instrumentach wykonanych z dostępnych materiałów domowych mogą być nawet kapcie, garnuszki, pokrywki, odkrywamy świat muzyki, śpiewamy i poruszamy się do muzyki.

12.08., 15.00 - Dzieci są ważne? spotkanie z pedagogiem.

19.08., 16:00 - Czytadełko spotkanie ze specjalistą nauka czytania metodą Glenna Domana. Czytadełko to spotkanie, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Nauko zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana.

26.08., 17:30 - „Muzykuj z ciocią Asią" spotkanie ze specjalistą z muzykologiem, zajęcia umuzykalniające dzieci. Na zajęciach wspólnie zagramy na instrumentach wykonanych z dostępnych materiałów domowych mogą być nawet kapcie, garnuszki, pokrywki, odkrywamy świat muzyki, śpiewamy i poruszamy się do muzyki.

14:00 19:00 - Coworking obowiązują zapisy.


Czwartki: 6.08, 13.08, 20.08, 27.08:

8:30 -13.30 - Coworking obowiązują zapisy.

10:00 - „Las mañanas divertidas – zabawa i nauka hiszpańskiego dla dzieci z opiekunem. Będziemy proponowali ciekawe opowiadania, gry i zabawy, które umożliwią przyswajanie nowego słownictwa i osłuchanie się z językiem. Czekają na nich wspaniałe historie, muzyka i wiele możliwości do tworzenia dzieł inspirowanych kulturą hiszpańskiego kręgu językowego.

11.10-12.00 - Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie.

 

Piątki:

8.30-13.30 - Coworking obowiązują zapisy.

10:00 - Z Maluchem dookoła świata. Podróże po różnych krajach i kulturach będą pretekstem do ciekawych zabaw o szerokim spektrum oddziaływania na wszystkie zmysły maluszków.

11.15 - 12.15 - Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie.

 

Dodatkowo:

7.08.2020, 12.30 - Spotkanie ze specjalistą przewodnikiem, animatorem kultury. Spacer edukacyjny - szlakiem historii dla rodzin. Zbiórka w środku na dziedzińcu Collegium Maius.

 

 

OBOWIĄZKOWE ZAPISY BIURO@PRACOWNIAKULTURALNA.PL

 

Tylko potwierdzone dzieci (Max 5), mogą uczestniczyć. Rodzice obowiązkowo w maseczkach.


Zajęcia prowadzone on-line w formie transmisji na żywo na grupie Facebooku.

Prosimy o zostawienie w komentarzu imię dziecka i wiek w celu zrobienia listy obecności.
Dodatkowo na grupie będą pojawiać się propozycje zabaw, spędzania czasu z dzieckiem. Na grupie można oglądnąć wcześniejsze propozycje warsztatów.

Opis zajęć:
„Las mañanas divertidas” - Co tydzień będziemy proponowali ciekawe opowiadania, gry i zabawy, które umożliwią przyswajanie nowego słownictwa i osłuchanie się z językiem. Czekają na nich wspaniałe historie, muzyka i wiele możliwości do tworzenia dzieł inspirowanych kulturą hiszpańskiego kręgu językowego. Czas trwania 40-50 minut.


„Poczytaj mi bajkę” – To cykliczne spotkania, organizowane dla dzieci o poranku raz w tygodniu, podczas których dorośli czytają młodym słuchaczom bajki, baśnie, legendy. Czas trwania 30 minut.

„Muzykuj z ciocia Asią”- Na zajęciach wspólnie zagramy na instrumentach wykonanych z dostępnych materiałów domowych – mogą być nawet kapcie, garnuszki, pokrywki, odkrywamy świat muzyki, śpiewamy i poruszamy się do muzyki. Czas trwania 40-50 minut.

„Chustonoszenie dla początkujących” – Specjalista opowie o prawidłowej pozycji dziecka w chuście, o tym jak bezpiecznie nosić noworodka i małe niemowlę. Pokaże wiązania przeznaczone dla dzieci niesiadających oraz odpowie na pytania. Czas trwania 40-50 minut.

"Złota Rąsia"- Eksperymenty artystyczne dla najmłodszych. Jeden- dwa materiały i sto dwadzieścia różnych możliwości! Czas trwania 40-50 minut.

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- Zdrowy duch, zdrowych rodzić, zdrowy zuch – Są to zajęcia aktywizujące, ruchowe i animacyjne dla dziecka i rodzica.

„Dieta dla rodziców i dzieci - o podnoszeniu odporności” – Spotkanie on-line z dietetykiem i trenerem personalnym. Po spotkaniu możliwość zadawania pytań.

„Akademia Krakowiaka” –  Krakowskie motywy posłużą nam do sensorycznych zabaw, ćwiczenia motoryki małej i dużej oraz kreatywnej zabawy.


 

Strona internetowa: Plenerownia