górne tło

Fundacja Rodzina Plus

Celem Fundacji Rodzina Plus jest wspieranie rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych wobec dzieci własnych i/lub dzieci powierzonych ich pieczy, a nadto promowanie pożądanych wartości i wzorów rodzinnych.

W ramach Fundacji Rodzina Plus działają: Poradnia Rodzinna, Ośrodek Mediacyjny, Centrum Szkoleniowe i Ośrodek Wsparcia Rodziny.

Od stycznia 2018 roku Fundacja Rodzina Plus jest podmiotem prowadzącym dwie krakowskie placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków, a od maja 2019 roku do października 2020 roku realizuje zadanie publiczne „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3” współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 działa na terenie XI Dzielnicy Podgórze Duchackie w Domu Kultury SM „Kurdwanów Nowy” przy ul. Witosa 39 w Krakowie.

Klub to miejsce przyjazne rodzicom/opiekunom dzieci i osobom oczekującym na potomstwo (zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków), gdzie będą mogli się spotykać, wymieniać doświadczenia, otrzymywać wsparcie, a poprzez udział w różnorodnych warsztatach i spotkaniach ze specjalistami, zdobywać wiedzę, wzmacniać kompetencje rodzicielskie, rozwijać umiejętności dzieci i tworzyć nieformalne grupy wsparcia.

 

Harmonogram działania Klubu Rodziców - w sierpniu 2020 r.

 

Poniedziałki:

3 sierpnia

10 sierpnia

  17 sierpnia

  24 sierpnia

31 sierpnia

 

Wtorki

4 sierpnia

11 sierpnia

18 sierpnia

25 sierpnia

 

Środy:

 

Czwartki:

6, 20, 27 sierpnia

13 sierpnia

 

Piątki:

7 sierpnia

14 sierpnia

21 sierpnia

28 sierpnia

 

Opis zajęć:

Zabawy z animatorem – to zajęcia animacyjne dla dzieci 1,5-3 lat. Trochę zabawy, mini zajęcia plastyczne w przyjaznej małej grupce (5 dzieci), animacje. Tytuły kolejnych zajęć:

Makramy – kwietnik – fajnie zrobić coś samemu i jeszcze wykorzystać to w swoim domu. Proponujemy naukę robienia makramy – dwa rodzaje kwietników:

Mali Odkrywcy to warsztaty rozwojowe, inspirujące i angażujące dzieci i ich Rodziców z elementami Integracji Sensorycznej. Co tydzień inne materiały, inne inspiracje. Odpowiednie dla dzieci w wieku 1-3 r.ż. Prowadzenie Joanna Augustyniak

Spotkanie przy kawie dla chętnych – to stworzenie wspólnej czaso-przestrzeni dla Rodziców przychodzących do Klubu. Czas na rozmowy, wspólne wypicie dobrej kawy (herbatkę i wodę też można dostać). Dzieci mają czas na swobodną zabawę. Spotkanie ma na celu poznanie Klubu od środka, zapoznanie się z innymi mamami, a może zobaczenie się pierwszy raz po długiej przerwie. Zaprasza Dominika Sikora.

Warsztaty żywieniowe z cyklu "Jem świadomie" - Chleb pod lupą

(Ponawiamy propozycję z marca, która niestety nie odbyła się)

Czy kupując chleb mamy gwarancję, że dajemy sobie i swojej rodzinie to co najlepsze? Warsztaty podzielone będą na dwie części. Najpierw dowiemy się, co tak naprawdę kryje się w chlebie kupionym w sklepie. Na co zwracać uwagę wybierając chleb, jak czytać etykiety i jak wyjść ze sklepu z naturalnym i zdrowym produktem. Następnie, w części praktycznej przygotujemy pyszne pasty, których idealnym uzupełnieniem będzie kromka prawdziwego chleba. Warsztaty poprowadzi Dominika, zwolenniczka prawdziwego, naturalnego pożywienia, której pasją od wielu lat jest gotowanie i szeroko pojęte zdrowe odżywianie

ONLINE Webinar Rodzicielstwo przez zabawę: Podążaj za śmiechem Rodzicu

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii: Rodzicielstwo przez zabawę wg Lawrence J. Cohena, który jest naszym przewodnikiem od kilku tygodni. Poruszymy tematy:

*Wspólny śmiech

*Otworzyć bramy wiedzy bezsilności

*Rozluźnij atmosferę

*Godzenie się w udawanie „głupiego”

*Zrezygnuj z godności, a odnajdziesz dziecko

*Od śmiechu do łez, kiedy pozytywna zabawa wywołuje negatywne emocje

Spotkanie poprowadzi Magdalena Sabik. Mimo, że jest to cykl spotkań, można podłączyć się choćby pierwszy raz. Wyślemy link przed zajęciami

 

Przetwórnia Wspomnień – zapraszamy na zajęcia rodziców z dziećmi, podczas których stworzą wspólnie zabawkę-grę filcową –„Łowimy rybki” Wspólne aktywności dobrze wpływają na naszą relację z dzieckiem, a i korzyścią jest zaopatrzenie się w nową zabawkę. Na pewno będzie to dobrze wykorzystany czas. Prowadzenie: Przetwórnia Wspomnień

O stresie słów kilka ?

W trakcie zajęć zastanowimy się jak działa na nas stres. Czy znajdując się w obecnej sytuacji tj. po izolacji, po doświadczeniu ograniczenia swobodnego poruszania się, kontaktów społecznych, krótko mówiąc - w obliczu pandemii coś w nas się zmieniło, czy czujemy na sobie skutki owego stresu? Będziemy mówić o mechanizmach oraz możliwych objawach i ich konsekwencjach. Będzie ogólnie, a w razie takiej woli uczestniczek także i indywidualnie. Spotkanie poprowadzi psycholog Fundacji Rodzina Plus - Elżbieta Baran - Cebula

Zapraszamy na Krąg Kobiet, aby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i naszymi pomysłami czy takowy „twór” w ogóle istnieje? Prowadzenie: Joanna Szepieniec

 

 

Zajęcia online odbywają się poprzez platformę ZOOM. Na zajęcia obowiązują zapisy: klub.rodzicow.kurdwanow@gmail.com