górne tło

Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na marcowe wydarzenia

NCK Scena

2 marca (piątek), g.19.00, Scena NCK

Kielecki Teatr Tańca - „Poza Horyzont” i „Stymulacja Ciała”

Pierwsza odsłona prezentacji spektakli teatru tańca w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach Polskiej Sieci Tańca. W wieczorze zostaną zaprezentowane dwa spektakle Kieleckiego Teatru Tańca: „Poza Horyzont” w choreografii Jacka Przybyłowicza oraz „Stymulacja Ciała” w choreografii dyrektorów zespołu El­­­żbiety i Grzegorza Pańtaków.

bilety – 25 zł/ 15 zł

Kielecki Teatr Tanca, poza horyzont fot. 2 bartosz kruk.jpg

3 marca (sobota), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK

LUDZIE INTELIGENTNI czyli kto kocha, ten błądzi… – spektakl komediowy

Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni i dlatego, kiedy ich związek wkracza w nieciekawą fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. Zaczyna się gra, która doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny, a konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu na widowni. Twórcy teatralnych hitów „Boeing Boeing” oraz „Imię” zapraszają na kolejną przebojową i bardzo życiową komedię.

Obsada: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Magdalena Stużyńska, Mariusz Witkowski, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa

bilety – 100 zł

Ludzie inteligentni_2_m.jpg

4 marca (niedziela), g. 19.00, Scena NCK

RAZ DWA TRZY „Młynarski” – koncert

W czerwcu tego roku minęło 10 lat od nagrania przez Zespół kultowego albumu „Raz, Dwa, Trzy – Młynarski”. Powstał on w wyniku bezpośredniej sugestii Wojciecha Młynarskiego zyskał ogromne uznanie wśród publiczności, miano podwójnej platyny oraz otrzymał nagrodę Fryderyka 2008 w kategorii album roku pop. W latach 2007-2010 Zespół zagrał z tym materiałem kilkaset świetnie przyjętych koncertów w Polsce i poza granicami. Dla upamiętnienia zmarłego niedawno Mistrza, jak i z powodu jubileuszu nagrania płyty, Raz, Dwa, Trzy w trakcie koncertu przypomni publiczności piosenki Wojciecha Młynarskiego. 

bilety – 80 zł

8 marca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

VOO VOO – 7 - koncert

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album Zespołu to otwarcie kolejnego etapu. Na nowej płycie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich tytułowany jest kolejnym dniem tygodnia. Kompozytorem i autorem wszystkich utworów jest Wojciech Waglewski. Na scenie towarzyszyć mu będą: Michał Bryndal, Karim Martusewicz oraz Mateusz Pospieszalski.

bilety –  80 zł

11 marca (niedziela), g. 17.30 i 20.30, Scena NCK

KABARET SMILE – program „To się nadaje do kabaretu”

Nowy program kabaretu Smile to laboratoryjna mieszanka codziennych sytuacji, ponadczasowych tematów i przerysowanych postaci. Nowe skecze, piosenki, gagi, puenty i inne odczynniki tworzą wybuchową reakcję. Odwiedziny w szpitalu, zaległości w abonamencie RTV, współczesne plotki, facet w kuchni, życie ulicy, czy też odmienne pojmowanie rzeczywistości przez dorosłych i przez dzieci - wszystko "To się nadaje do kabaretu!". Na sali co chwilę wybuchają salwy śmiechu, po których przychodzą chwile zadumy i myśl - tak jest też w moim życiu!

bilety – 80 zł

Kabaret SMILE_m.jpg

18 marca (niedziela), g. 16.00, sala kameralna

SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Impreza przeznaczona dla miłośników polskiej piosenki, którzy chcą przyjemnie i aktywnie spędzić czas, słuchając i śpiewając ulubione piosenki XX wieku. Uczestnicy każdorazowo otrzymują teksty piosenek do wspólnego śpiewania, mają także możliwość indywidualnego zaprezentowania własnej interpretacji piosenki z profesjonalnym podkładem muzycznym.

Osią każdego programu jest Gwiazdozbiór polskiej piosenki czyli prezentacja kompozytorów, autorów tekstów i wykonawców piosenek urodzonych w danym miesiącu (pod danym znakiem zodiaku). W repertuarze znajdują się piosenki różnych okresów od 20-lecia międzywojennego, poprzez lata 50-60-70 do końca XX wieku.

prowadzenie – Wojciech Dąbrowski

bilety - 2 zł

21 marca (środa), g. 10.00, Scena NCK

BRZYDKIE KACZĄTKO – Teatr Lalek Rabcio – Rabka-Zdrój

Sztuka napisana przez Igora Bojovica jest trawestacją baśni Hansa Christiana Andersena. Historię „Brzydkiego kaczątka” opowiada klaun, który doświadczył w dzieciństwie nietolerancji i odrzucenia z powodu swojego wyglądu. Dzięki poznaniu historii o kaczątku przekonał się jakie wartości w życiu są najważniejsze. To piękna opowieść o miłości, ale także o cierpieniu, stygmatyzacji, wytrwałości oraz pięknie ukrytym przede wszystkim w sercu. Tytułowy bohater wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, ojca, braci i inne zwierzęta. Różni się od swojego rodzeństwa, jest inne. Bardzo cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone musi opuścić rodzinę. Jednak historia kaczątka ma dobre zakończenie. Okazuje się, że jest ono łabędziem, pięknym ptakiem, który zostaje przyjęty do nowej łabędziej rodziny. Spektakl jest kombinacją żywego planu i teatru lalek.

czas trwania – 50 min. (bez przerwy)

bilety – 20 zł

24, 25 marca (piątek, sobota)

3...2...1...TANIEC! - konkurs choreograficzny

piątek g. 17.00 -  wieczór prezentacji konkursowych

sobota g. 18.00 - wieczór laureatów konkursu

Konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! odbywa się corocznie od 2011 roku jako impreza o charakterze międzynarodowym, prezentuje krótkie formy solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz możliwość otwartej dyskusji z udziałem jurorów i publiczności, służąca również edukacji widowni tańca. 3…2…1…TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów z Polski i zagranicy, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku i doświadczenia.

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu. Dodatkowymi nagrodami w konkursie jest nagroda publiczności oraz nagroda Grand Prix, która zostanie wybrana przez Organizatorów spośród wszystkich laureatów i zostanie przyznana po raz pierwszy podczas tegorocznej edycji konkursu.

W konkursie – 24 marca 2018, wezmą udział prace, które przejdą etap preselekcji. Natomiast 25 marca 2018 odbędzie się oficjalne wręczenie nagród oraz ponowna prezentacja laureatów konkursu.

cena na każdy wieczór: 25 zł

24 marca (sobota), g. 16.00, 19.00, Scena NCK

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/Wataha Drums/Strojone – spektakl muzyczny

Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

choreografia, reżyseria i projekt plastyczny: Agnieszka Glińska

muzyka: Marek „Smok” Rajss

bilety – 65 zł/55 zł

25 marca (niedziela),  g. 17.00, Scena NCK

KAPELE SERC – charytatywny koncert dla chorych na stwardnienie rozsiane

Kapele Serc to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Polską Sekcję Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, która spotkała się z szerokim odzewem ze strony wielu zespołów. Koncerty dedykowane osobom chorym na stwardnienie rozsiane, na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych przez zespoły corocznie.

Także Nowohuckie Centrum Kultury po raz dziesiąty jest gospodarzem tego koncertu, promując swoją działalność otwartą na drugiego człowieka, dającą choćby częściową ulgę i chwilową radość ludziom chorym i potrzebującym wsparcia finansowego bądź duchowego, będącą wkładem na rzecz ich wsparcia psychicznego i umocnienia wiary w drugiego człowieka.
Podczas koncertu będzie organizowany kiermasz, podczas którego każdy będzie miał możliwość wsparcia finansowego poprzez zakup wystawionych do sprzedaży przedmiotów. Dochód z koncertu zostanie przekazany Polskiemu Towarzystwu Stwardnienia Rozsianego oddział w Krakowie.

W koncercie wezmą udział m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta” , Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”  i Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak, które wspólnie te koncerty organizują od 10 lat.

bilety – 2 zł

27 marca (wtorek), g. 19.30, sala 209

Międzynarodowy Dzień Teatru 

TANGERE - spektakl na podstawie Tanga” Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Ab Intra

Adaptacja tekstu i reżyseria Marlena Topolska

bilety - 20 zł

 

NCK EDUKACJA

3 marca (sobota), g. 11.00, sala 116, budynek A

SOBOTY DLA POLIGLOTY

KALIGRAMY – nauka słówek

Jaki jest najlepszy i najszybszy sposób nauki nowych słówek? KALIGRAMY!

To nie żart! To naprawdę działa! Stwórz własne kaligramy. Poznaj ciekawą metodę nauki nowych słówek. Spróbuj i przekonaj się.

Prowadzący: Klaudia Grudzień.

Wstęp wolny

7 marca (środa), g. 17.00, sala kameralna 203

Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Turystyki

 „Chińskie wynalazki”

Na warsztatach dzieci będą mieć okazję:

bilety – 25 zł

10 marca (sobota), g. 11.00, sala 116, budynek A.

SOBOTY DLA POLIGLOTY

Wielkanocne Warsztaty Języka Angielskiego.

Hop, hop! Nadchodzi wiosna, a wraz z wiosną – Wielkanoc. Czas odświeżyć świat dookoła i stworzyć coś niezwykłego. Jeśli jesteście gotowi na Wielkanocne Warsztaty, na których stworzymy piękne ozdoby jednocześnie ucząc się angielskiego, to nie może Was zabraknąć!

Prowadzący: Anna Ośmak.

Wstęp wolny

13 marca, (wtorek) g. 18.00, Scena NCK

96. Salon Literacko Muzyczny 

Stolik Literacki „Nieoczekiwanie: uwertura” – wieczór autorski Michała Kuźmińskiego

Stolik Muzyczny „Nieoczekiwanie” – recital Michała Łanuszki

Prowadzenie – Basia Stępniak-Wilk

bilety – 2 zł

15 marca (czwartek), g. 9.00, sala 3,4 (budynek C)

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – V edycja

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy historycznej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, obejmującej okres historii Polski na tle historii Europy i świata lat 1970-1990. „Historia tak, polityka nie” – to hasło, które od I edycji przyświeca realizacji Olimpiady – co wielokrotnie przypomina Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, organizatora konkursu. W IV edycji konkursu wzięło udział 530 szkół oraz ponad 3 tysiące uczniów klas drugich liceum i trzecich technikum z całego kraju.

15 marca (czwartek), g. 8.00, sala kameralna 203

„Litwa, Łotwa, Estonia czyli wakacje nad Bałtykiem bez tłumów”

Prowadzenie: Kasia Pustelny i Marek Szewczyk

Litwa, Łotwa i Estonia - trzy kraje które zachwyciły nas ogromnie. Kiedyś w składzie Związku Radzieckiego - dziś nowoczesne państwa w których prędzej odnajdziecie klimat skandynawski niż związki z ZSSR. Poza niewątpliwie pięknymi zabytkami i przyrodą, to też dobra alternatywa na zatłoczone do granic możliwości polskie kurorty w czasie wakacji. Na spotkaniu dowiesz się szczegółów jak tam dotrzeć i co warto zobaczyć na miejscu.

O nas:

Kasia Pustelny-Szewczyk – uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, a zawodowo prowadzi własny Butik z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: „Marku, jedźmy gdzieś!”. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo, jak sama często powtarza, jest mimo wszystko domatorką i podróżuje by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk – ojciec, mąż, podróżnik, kucharz, programista i przedsiębiorca… a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży, to chwila gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem już ponad 12 lat, choć znają się od 18stu. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od ponad 2009 roku opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

22 marca (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203

ZDROWIE I MEDYCYNA

Toksyny i trucizny w życiu człowieka – wykład toksykologa prof. zw. dr hab. Janusza Pacha

Definicja pojęcia toksyny, trucizny, toksykologii klinicznej i zatrucia. Prześledzenie jak od czasów starożytnych do dnia dzisiejszego zmieniały się rodzaje trucizn i związane z nimi zagrożenia  co do zdrowia i życia człowieka lub całych populacji ludzkich.

bilety – 2 zł

 

NCK WYSTAWY

Wystawa grafik irlandzkich

6 -31 marca, Czarna Galeria CENTRUM

finisaż 22 marca o g.18.00

wstęp wolny

Wystawa fotografii mody w ramach  Fashion Week 

od 6 marca, Szara Galeria CENTRUM 

wernisaż 12 marca (poniedziałek) o g. 18.00

wstęp wolny

Barwy Świata Przyrody - wystawa  Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

8 marca- 6 maja, Foto-Galeria NCK

wernisaż 8 marca (czwartek) o g. 18.00

„Sto lat!” - Wystawa malarstwa Wiolety Rzążewskiej 

9 marca – 5 kwietnia, Biała Galeria CENTRUM

wernisaż 16 marca (piątek) o g.18.00

wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO

stała wystawa malarstwa

czynna: wt.-sob. w g. 11-19, nd. 12-19, pon. nieczynna.

bilety – 10/8 zł

 

A JUŻ W KWIETNIU…

KORTEZ TRIO – „Mój dom”

KAYAH z Orkiestrą Wieniawa - Koncert Charytatywny „Gwiazdy dla Autyzmu”  

NOWA HUTA MASTERS 2018

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – wieczór kabaretowy

W DOLINIE MUMINKÓW - Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

KABARET HRABI - Cyrkuśniki