górne tło

Baranki w pieluchach zapraszają na Powiernika Królowej

W czwartek, 21 września, o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza rodziców z małymi dziećmi na film Powiernik królowej – oparty na prawdziwej historii niezwykłej przyjaźni brytyjskiej królowej Wiktorii z indyjskim sługą i sekretarzem, Abdulem Karime w reżyserii Stephena Frearsa, znanego z takich hitów kinowych, jak Boska Florence  czy Tajemnica Filomeny.

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych skierowanych do rodziców z malutkimi dziećmi. W każdy czwartek przed południem mamusie i tatusiowie mogą obejrzeć premierowy film na dużym ekranie, nie spuszczając oka ze swoich pociech. Światło na sali oraz przyciszony dźwięk nie zagłuszają bowiem spokoju maluszków. Mamy nie muszą się też martwić o ciężkie wózki, obsługa zawsze chętnie pomoże wnieść je na piętro.

BILETY DLA RODZICÓW: 13 zł

5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans w Kinie Pod Baranami!

 

POWIERNIK KRÓLOWEJ | VICTORIA AND ABDUL

reż. Stephen Frears, Wielka Brytania 2017, 112’

Historia niezwykłej przyjaźni, jaka połączyła brytyjską królową Wiktorię z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, który towarzyszył jej i służył przez ostatnie 15 lat panowania królowej. Wiktoria nadała mu tytuł „munshi”, sekretarza, ale także nauczyciela. Platoniczna relacja łącząca oboje była źródłem plotek i niepokoju na brytyjskim dworze. Spekuluje się, że to dzięki wpływowi Abdula Karima polityka zagraniczna kraju i silny, bezkompromisowy charakter królowej uległy złagodzeniu.

Słynący z wyrafinowanego kina Stephen Frears (Boska Florence) łączy humor z uniwersalnymi prawdami oraz głębią psychologiczną bohaterów. Autorem scenariusza, na podstawie książki „Victoria & Abdul: The True Story of the Queen’s Closest Confidant”, jest Lee Hall, nominowany do Oscara autor scenariusza do filmu Billy Elliot.

W rolach głównych wystąpili Judi Dench (Tajemnica Filomeny), Ali Fazal, Michael Gambon (Kwartet, seria przygód Harry'ego Pottera) i Olivia Williams (Weekend z królem).

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

dolne t�o