górne tło

Klub Skotniki - Centrum Kultury Podgórza

Klub Skotniki – filia Centrum Kultury Podgórza funkcjonuje na terenie dzielnicy VIII – Kraków-Dębniki.  W stałej ofercie Klubu Rodziców działającego w ramach Klubu Skotniki znajdują się warsztaty i zajęcia logorytmiczne, umuzykalniające, różnego rodzaju spotkania ze specjalistami, np. logopedą oraz gry i zabawy dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat.

 

 

 

 

 


Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

7, 14, 21, 28.05 (wtorki), I grupa: godz. 10.30 , II grupa: godz. 11.30

Warsztaty umuzykalniające – „Gordonki"

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci  (0 - 3 lat), prowadzone  według teorii uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Są to zajęcia nastawione na rozwój dziecka i jego zdolności muzycznych poprzez wspólne odkrywanie świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchową. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię: kolorowe piórka, chusty, wstążki, bańki mydlane, piłki, grzechotki, dzwonki.

 

8, 15, 22, 29.05 (środy), godz. 13.00

„Folkloromaniaki, czyli zabawy z folklorem”

Folkloromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą miały możliwość nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, tańczyć w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi sposobami sztukę ludową . To również ciekawe doświadczenie dla rodziców, mających możliwość wrócić pamięcią do zapomnianych zabaw z dzieciństwa.

 

8, 15, 22, 29.05 (środy), godz. 14.00

Czytadełko

Czytadełko to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie". Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Treść zajęć oraz wykorzystywane rekwizyty są dopasowane do słów, które poznajemy. Nasza nauko- zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Dlatego tak ważne są uśmiechnięte buzie dzieci. Zajęcia są uzupełnione o Globalne Czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

 

 

KONTAKT:

Klub Skotniki - Centrum Kultury Podgórza

ul. Batalionów Chłopskich 6, 30-394 Kraków

Tel.: 12 262 51 06 / 519 309 349

E-mail: skotniki@ckpodgorza.pl

www.skotniki.ckpodgorza.pl