górne tło

Zapisy do 17. PZU Cracovia Maraton rozpoczęte!

Ruszyły zapisy do 17. PZU Cracovia Maraton, który zorganizowany zostanie 22 kwietnia 2018 roku. Początkowa opłata startowa wynosi 70 zł i będzie obowiązywać aż do 15 stycznia przyszłego roku! Posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej  przysługuje 50% zniżki od kwoty wpisowego. Podczas weryfikacji w Biurze Zawodów należy przedstawić ważną Krakowską Kartę Rodzinną oraz dokument tożsamości.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i sposobu uiszczania opłaty startowej znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej www.pzucracoviamaraton.pl.  

Po raz kolejny, start i meta najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie, jednej z największych w Polsce, zaliczanej do Korony Maratonów Polskich usytuowane będą na Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „Z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu.

Do 15 stycznia 2018 roku opłata startowa wyniesie 70 zł. W okresie od 16 stycznia do końca lutego wzrośnie do 100 zł, a od 1 marca do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (6 kwietnia) do 130 zł. W Biurze Zawodów (19-21 kwietnia) będzie to 200 zł.

Internetowe zapisy do 17. PZU Cracovia Maraton przyjmowane są TUTAJ.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton gościliśmy biegaczy z 55 krajów.

Tegoroczny, 16. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5614 biegaczy z 5756, którzy wystartowali.

 

dolne t�o